Manisa Haberleri

EĞİTİM-BİR-SEN KAYSERİ ŞUBESİ MART AYI DİVAN TOPLANTISI YAPILDI

Haber 08.04.2013 11:21 Pazartesi
Eğitim-Bir-Sen Kayseri Şubesi Nisan ayı Divan Toplantısı Melikgazi ilçe yönetimi ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıya Eğitim-Bir-Sen genel başkan yardımcısı Esat Tektaş İl milli eğitim müdürlüğü şube müdürleri, Eğitim-Bir-Sen Kayseri şube başkanı Aydın Kalkan, yönetim kurulu üyeleri ile ilçe temsilcileri ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan şube başkanı Aydın Kalkan, sendikacılığın hasat zamanı olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Zaman daha çok çalışma zamanıdır. Bu yıl ezici bir farkla yetkimizi pekiştirmeliyiz. Biz sendikacılığı bir dava olarak görüyoruz. Toplu sözleşme masasında yetkili sendikanın duygu ve düşüncesi konuşulur. Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Senin çalışmaları ve teklifleri sonucu ülkemizde devrim niteliğinde gelişmeler yaşanmaktadır. Daha yapacak çok iş var. Bu sebeple yetkimizi güçlendirmeliyiz. Bunun yolu da emek harcamak ter akıtmaktır.”
Genel başkan yardımcısı Esat Tektaş ise konuşmasında “Her insan hakkı ihlalinin, her haksızlığın olduğu yerde biz olduk. Yoğun çalışmalarımız sonucu bir kısım hakları aldık, bir kısmını henüz alamadık. Hak ve özgürlükler mücadelemiz devam ediyor. Milletin iradesinin hakim olması için büyük hizmetler, çalışmalar yaptık, yapıyoruz. Ati maziden gelinen yere göre tayin edilir. Mücadele etmeden, emek harcanmadan hak alınamaz. 28 Şubat’ın muhatabı biz olduk, irtica yaygaracıları ile korkak ama komplocu siyasetçilerle, ikna odacıları ile darbeci yazar, siyasetçi, bürokrat, akademisyenlerle mücadele ederek bu günlere geldik. Bu süreçte taşeronluk yapan sendikacılarla mücadele ederek geldik. Darbecilere ev sahipliği yapan, PKK, ETÖ gibi örgütlere yandaşlık yapan sendikacılara rağmen bu günlere geldik. Bu mücadelemiz sayesinde Allah’ın izniyle, darbeler devri bitmiştir” dedi.