Manisa Haberleri

GEBZE BELEDİYELER BİRLİĞİ’NE MEVZUAT EĞİTİMİ

Haber 08.04.2013 11:21 Pazartesi
Gebze Belediyeler Birliği üyesi belediyelerden; Darıca, Dilovası ve Gebze Belediyelerinde çalışan teknik ve sorumlu personeller, Afyonda yoğun bir programına tabi tutuldu. Yeni çıkan Büyükşehir Belediye Kanunun mevzuat ve uygulamaları hakkında konusunda uzman olan Ayşe Ünal ve Halil Memiş tarafından iki gün boyunca kapsamlı olarak bilgilendirildiler.
Gebze Belediyeler Birliği dönem başkanı ve aynı zamanda Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ile Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’ın bizzat katıldığı, Gebze Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Kısbet ile Nilay Ayran’ın kurumları adına bulunduğu seminerde, Dilovası Belediye Başkan Yardımcıları Edip Bingöl ve Muhiyettin Gültekin’de tüm teknik ve sorumlu personelle semineri baştan sona takip ettiler.
Programda bir konuşma yapan Gebze Belediyeler Birliği ve aynı zamanda Darıca Belediye Başkanı olan Şükrü Karabacak, insanların doğumundan mezara kadar hizmet anlamında sorumlu olan tek kurumların belediyeler olduğuna değinerek “bizler ne kadar işimizi kanuna ve nizam ve yönetmeliklere göre yaparsak o zaman insanlar eşit hizmet alır. İşte bizlerde yenilikleri ve değişiklikleri çok iyi algılayarak halkımıza verimli bir hizmeti sağlamanın yollarını belirlemektir. Buradaki eğitimin temel amacı da budur dedi.
Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’da belediyeciliğin bir gönül işi olduğunu belirterek, “Bizler insanların gönlünü kazanmak ve onlara adil hizmet götürmek için her imkânı seferber ediyoruz. Onun içindir ki bu kurum çalışanları halkın hizmetkârlarıdır, halkın hizmetkârlığından onur ve haz duyuyoruz” dedi. Ayrıca Dilovası Başkan Yaman’ın demokratik çözüm süreci ve milli birlik ve beraberlik üzerine yaptığı konuşma büyük alkış aldı.
İki gün süren seminer sonunda katılımcı personeller sertifikalarını aldılar. Gebze Belediyeler Birliği adına Ayşe Ünal ve Halil Memiş’e teşekkür plaketlerini Başkan Şükrü Karabacak ve Cemil Yaman birlikte verdiler.