Manisa Haberleri

ADÜ’DEN ‘BİZ DE VARIZ’A ANLAMLI DESTEK

Haber 08.04.2013 11:32 Pazartesi
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ), Acarlar Çok Programlı Lisesi’nde yürütülen “Biz de Varız” projesine destek verdi.
Aydın’ın İncirliova ilçesine bağlı Acarlar beldesinde bulunan Acarlar Çok Programlı Lisesi’nde yürütülen “Biz de Varız” projesi kapsamında bir idareci, iki öğretmen ve 21 kişilik öğrenci grubu Adnan Menderes Üniversitesi’ni ziyaret etti.
Öğrencilerin sosyal, kişisel gelişmelerini sağlamak, özgüven kazandırmak, beldenin ve okulun tanıtılmasına yönelik başlatılan ‘Biz de Varız’ projesi kapsamında ADÜ’ye konuk olan Acarlarlı öğrencilerin üniversiteyi yerinde görerek geleceklerini planlama, kariyer hedeflerini belirleme ve çalışmalarında motive olabilmelerinin sağlanması için ADÜ Merkez Kampüs Alanı’nda bir gezi organize edildi. Gezi programı çerçevesinde öğrencilere ADÜ Aydın Meslek Yüksek Okulu, ADÜ Tıp Fakültesi, ADÜ Spor Salonu, ADÜ Merkez Kafeterya ve ADÜ Atatürk Kongre Merkezi gezdirildi. Öğrenciler Adnan Menderes Üniversitesi’nin diğer birimleri, kampüs ortamı, sosyal aktiviteleri ve öğrenci yaşamı gibi merak ettikleri konular hakkında Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personelinden bilgi aldı.
Ayrıca gezi çerçevesinde ADÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Erdağ, Acarlar Çok Programlı Lisesi heyetini makamında ağırladı. Öğrencilerin merak ettiği soruları içtenlikle cevaplayan Prof. Dr. Adnan Erdağ, öğrencilere kendi hayat tecrübelerinden de örnekler vererek hayata daha aktif katılmalarını, kendilerini geliştirmeleri gerektiğini vurguladı. Edağ, toplumun daha ileriye ulaşabilmesi için gençlerin önemi hususunda öğütler verdi.
Gezi sonrası okul ekibi, ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cavit Bircan, ADÜ Genel Sekreteri Nazmi Zarifi Gürkan ve ADÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Erdağ şliğinde ADÜ restoranda yemek yedi.
Sosyal sorumluluk çerçevesinde projeyi hayata geçiren okul yönetimini kutlayan Prof. Dr. Cavit Bircan, “Böylesine pırıl pırıl gençleri üniversitemizde ağırlamaktan dolayı memnunuz ve projenin amacına ulaşmasını, beldeye katkı sağlamasını temenni ederiz” dedi.
Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret sonunda, Acarlar Çok Programlı Lisesi heyeti, Adnan Menderes Üniversitesi’ni tanımaktan ve iyi ağırlanmaktan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek ayrıldı.