Manisa Haberleri

ÇALIK SOKAK PARKI YAPIMI BAŞLADI

Haber 08.04.2013 11:47 Pazartesi
Başiskele Belediyesi vatandaşların istek ve ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Yeni yapılan parkların yanı sıra mevcut parklar ise elden geçiriliyor.
Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz katıldığı mahalle ve ev toplantılarında vatandaşların isteklerini dinliyor, bu istekler doğrultusunda sosyal alanları şekillendiren birçok çalışmaya imza atıyor. Başiskele Belediye Başkanı üseyin Ayaz'ın verdiği talimatlar doğrultusunda Başiskele'de Ailelerin ve çocukların kullanacağı çağdaş, modern parklar yapılmaya devam ediliyor. Barbaros Mahallesi Çalık Sokak üzerinde 2 bin 555 metre kare alan üzerine sosyal donatılarıyla yeni bir park yapımına başlayan Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını kısa sürede tamamlamayı hedefliyor. Arazi içerisine 50x25 halı saha, halı saha için tribün, oyun grupları, piknik masaları, oturma bankları ve spor aletlerinin yer alacağı kapalı bir alan yapılacak.
Parklara oturma grupları, kameriyeler, basketbol ve futbol sahaları, çocuk oyun alanları gibi herkesin kullanabileceği fonksiyonel donatılar monte eden belediye ekipleri oyun guruplarını olduğu olanlar da çocukların düşme sonucu yaralanmaması için kauçuk ile kaplıyor.