Manisa Haberleri

ÜLKÜCÜ GENÇLERDEN KAN BAĞIŞI

Haber 08.04.2013 11:44 Pazartesi
Şanlıurfa Ülkü Ocakları ve Türk Kızılay’ı işbirliğiyle kan bağış kampanyası yapıldı.
Şanlıurfa’nın Yıldız Meydanı’nda kurulan kan bağışı standı Türk Kızılay’ının yedi kişiden oluşan uzman sağlık personelinin eşliğinde, çok sayıda ülkücü genç ve duyarlı vatandaşlar tarafından kan bağışında bulunuldu.
Şanlıurfa Ülkü Ocakları İl Başkanı Emin Özkutlu, yaptığı açıklamada, "Başbuğ Alparslan Türkeş’i anma haftası etkinlikleri kapsamında etkinliklerimizin son ayağı olan kan bağışı kampanyamız için burada bulunmaktayız. Öncelikle insan odaklı bir hareketin temsilcileri olarak, bu tarz sosyal sorumluluk projelerini her zaman düzenlemekteyiz. Kan bağışı insan sağlığı için önemli olan, ihtiyaç sahiplerine umut olması bakımından da manevi yönü ağır basan bir faaliyettir. Umarız buradan hasıl olan sevaptan, bugün burada toplanmamıza vesile olan Ülkücü Hareketin manevi lideri Alparslan Türkeş Beyefendiye de ulaşmasını temenni ederiz. Türk milleti için kanımızda, canımızda feda olsun diye başlattığımız kan bağışı kampanyasında emeği geçen Türk Kızılay’ı personeline ve kan veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim’’ dedi.
Özkutlu, Şanlıurfa Ülkü Ocakları olarak, kan bağışı kampanyasının yanı sıra başka sosyal sorumluluk alanlarında da var olduklarını ve öncülük etmeye devam edeceklerini ifade etti.
Düzenlenen kampanyada, 70 ünite kanın toplandığı bildirildi.