Manisa Haberleri

İHH’DEN YETİM BULUŞMASI

Haber 08.04.2013 11:53 Pazartesi
Viranşehir ilçesinde İHH Şanlıurfa ve Viranşehir temsilcilikleri geleneksel hale gelen yetim buluşmasına bu yılda devam ettiler.
Geçen yıl uygulamaya konulan "Yetim Buluşması" adı altında artık her yıl Mart ve Nisan aylarında piknik düzenleniyor. İHH Şanlıurfa tarafından organize edilen bu programın ilçeler bazında ki ayağı hafta sonu Viranşehir'de yapıldı. İHH Şanlıurfa temsilcisi Behçet Atilla, Viranşehir temsilcisi Eyyup Yaşar ve diğer üyeler Viranşehir'de bulunan yetimleri bir araya toplayarak güzel bir gün geçirdiler. Eski Yibo bahçesinde düzenlenen piknikte öncelikle çocuklar arasında halat çekme yarışması düzenlendi. Ardından basketbol oynandı. Kız çocukları ise kendi aralarında eğlendi. Koşu yarışmasının ardından beraberce yemekhaneye gidilerek burada topluca yemek yenildi. Yemekte sade kebap, tavuk ızgara, salata, baklava ve ayran ikramı yapıldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Behçet Atilla" Bu organizasyonu geçen yıl başlattık, bu yılda devam ediyoruz. Bu vesile ile yetimlerimizin yüzünü güldürmek, onları birbirleri ile kaynaştırmak bir nebze de olsa hasretlerini dindirmek istedik. Burada beraberce oyunlar oynadık, yemek yedik. Yetim ailelerimize çeşitli hediyeler verdik. Zaten bu ailelere her ay İHH tarafından düzenli olarak maddi katkıda da bulunuyoruz. Çok güzel bir gün oldu. İnşallah yetimlerimiz ve aileleri de sevinmiştir. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen başta Viranşehir Kaymakamı Sayın Muhammed Lütfi Kotan'a ve diğer sponsorlarımıza çok teşekkür ederiz.dedi