Manisa Haberleri

FAKÜLTE ÖĞRENCİLERİ KÖY OKULUNU TAMİR ETTİ

Haber 08.04.2013 11:53 Pazartesi
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri, Toplumsal Duyarlılık Projeleri (TDP) dersi kapsamında, bir köy okulunun boyasını ve tamirini yaptı.
GAÜN İslahiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü birinci sınıf öğrencileri, Toplumsal Duyarlılık Projeleri (TDP) dersi kapsamında, dersin hocası öğretim görevlisi Hamiyet Özdemir ile, ilçeye bağlı Köklü köyündeki iki derslikli ilkokulun tamir işlerini ve boyasını yaptı. Öğrenciler, kendi imkanlarıyla ve İslahiyeli bazı esnaf ve iş adamlarından aldıkları destekle, ilçe merkezine 7 kilometre mesafedeki Köklü Köyü İlkokulu’nun tüm boya-badana işlerini kendileri yaptı. Kırılan okul camları, kapı ve pencereler değiştirilirken, okulun demir korkulukları da takıldı. Üniversite öğrencileri ayrıca, okul sıralarını zımparayla temizleyerek cilaladı.
Hararetli bir çalışma sergileyen fakülte öğrencilerine destek veren İlçe Belediye Başkanı Malike Uludağ da, araçla taşınma işlem çalışmaları sırasında öğrencileri ziyaret ederek çikolata dağıttı.
Okul Müdürü Çağlar Kaya ise, fakülte öğrencilerine ve Öğretim Görevlisi Hamiyet Özdemir’e, emeklerinden dolayı teşekkür etti.