Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

YENİ BASIN KARTINI BASIN MENSUPLARI BELİRLEYECEK

Haber 08.04.2013 11:53 Pazartesi
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü basın kartlarının yeni tasarımını kartın asıl sahibi olan basın mensupları ile birlikte belirliyor. Basın mensupları tarafından yapılacak oylama 20 Nisan 2013’te sona erecek.
Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), gazetecilik mesleğini yerine getiren medya mensuplarının işlerini kolaylaştırmak, sahte kullanımların önüne geçmek için basın kartlarını yeniliyor. Bu yıl yapılan değişiklikle yenilenen basın kartları, tertip, dizgi ve baskı olarak çağdaş bir görünüm kazanırken, değerlendirme sonucunda kartlar uluslar arası standartlarda 3 farklı versiyon ile oylamaya sunuldu. Yeni kartlarda, kullanıcının dijital fotoğrafı, kişiye özel seri kart numarası, sahteciliğe karşı yüksek teknolojik özelliğe sahip hologram ve kan grubu gibi kişisel bilgiler yer alacak.
OYLAMA FACEBOOK ADRESİNDEN YAPILACAK
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, yeni basın kartlarının tanıtımının yapıldığı toplantıda basın mensupları ile bir araya geldi. Basın mensuplarının mesleki hayatta yaşadığı zorlukları anlatan Karakaya, basın kartının öneminden de bahsederek, basın kartlarının akreditasyon anlamında yerini korumasını istediklerini söyledi. basın kartlarının 5 yılda bir değiştirildiğini hatırlatan Karakaya, 3 farklı tasarımın yer aldığı basın kartları oylamasının 8 Nisan’da başlayarak, 20 Nisan’a kadar devam edeceğini bildirdi. Oylamanın www.facebook.com/BBYEGM adresinden yapılacağına dikkat çeken Karakaya, en fazla oyu alan tasarımın basın kartı olarak kabul edileceğini kaydetti.
BASIN KARTI YENİLEME BAŞVURUSU
Kartların toptan değiştirilmesine yönelik olarak, 05-15 Nisan 2013 tarihleri arasında yeni basın kartı başvurularının online olarak yapılacağını belirten Karakaya, başvuruların BYEGM’nin internet sitesinden form doldurularak yapılabileceğini bildirdi. Karakaya, bu yılsonu itibariyle kart yenileme başvurularının artık dijital ortamda yapılacağını ifade etti.