Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

YAKUTİYE BELEDİYE BAŞKANI ALİ KORKUT:

Haber 08.04.2013 11:50 Pazartesi
Yakutiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, havaların ısınmasıyla birlikte sokak sokak temizlik çalışması yapıyor. Ara sokaklarda biriken kış artıklarını temizleyen temizlik ekipleri, en fazla bina boşluklarına bırakılan çöpleri toplamada zorlanıyor. Belediye yetkilileri, halkı duyarlı olmaya çağırarak, çöplerin konteynıra bırakılmasını istediler.
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, temiz bir Erzurum için herkesi duyarlı olmaya çağırarak, vatandaşların çöpleri konteynırlara bırakması çağrısında bulundu. Havaların ısınmasıyla birlikte süpürgelerle ekiplerin sokaklara döküldüğünü ifade eden Korkut, kışın ardından sokaklarda biriken curup ve kum atıklarını temizlediklerini söyledi. Ali Korkut, “Yakutiye ilçemizde 1600 sokakta temizlik çalışması yapıyoruz. Ancak yapılaşmayla bağlı düzenli kirlilikle uğraşmak zorunda kalıyoruz. Önemli bir sorunumuz da çöp konteynırlarının kullanılmaması. Karların kalkmasıyla birlikte çok sayıda bina boşluklarında biriken çöplerle karşılaştık. Personel buraları elleriyle temizliyor. Çok hoş olmayan görüntüler meydana geliyor. Vatandaşlarımızdan özellikle bu konuda duyarlılık bekliyoruz. Çöp rastgele atılmaz, belediyenin o bölgede konteynırı vardır, herkes bu konteynırları kullanmalıdırlar” dedi.
Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, her mahalle ve sokakta çalışma yaptıklarını belirtiyorlar. Gündüz süpürgeyle ve bina boşluklarına, arsalara dökülen çöplerin el marifetiyle alındığını ifade eden yetkililer, geceleri de yıkıma ve süpürme işlemi yaptıklarını söyledi.