Manisa Haberleri

İZMİTLİLER FERHAT GÖÇER’LE COŞTU

Haber 08.04.2013 11:58 Pazartesi
İzmit Belediyesi, Dünya Sağlık Günü kutlamaları kapsamında düzenlediği gecede İzmitlileri, ünlü sanatçı Ferhat Göçer ile buluşturdu. Göçer’in seslendirdiği şarkılara eşlik eden İzmitliler coşkuyla eğlendiler.
Yahya Kaptan Mahallesi’nde hizmet veren Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda hayranları ile buluşan Ferhat Göçer konserine; İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri, İzmit Belediyesi Belediye Başkan Yardımcıları, daire müdürleri, sağlık çalışanları ve çok sayıda İzmitli katıldı.
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan Dünya Sağlık Günü’nü kutladığı açılış konuşmasında kendiside bir hekim olan Ferhat Göçer’i Dünya Sağlık Günü’nde İzmitlilerle buluşturmaktan ötürü çok memnun olduğunu söyledi. Salonu dolduran kalabalık karşısında çok sevindiğini söyleyen Başkan Doğan “ Ferhat Göçer hem meslektaşımız, hem çok sevdiğimiz bir sanatçı hem de İzmit’i çok yakından tanıyan biri. Kendisini İzmit’te konser vermesi için aradığımızda bizleri kırmadı, her türlü kolaylığı sağladı. Bu akşam burada çok güzel bir gece geçireceğimizden Sayın Ferhat Göçer’in şarkıları ile müzik ziyafeti yaşayacağımızdan eminim. Kendisine aramızda olduğu için bir kez daha teşekkür ediyor ve hepinize iyi akşamlar diliyorum” dedi.
İzmit Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen konsere katılan binlerce kişi Ferhat Göçer’in şarkılarını hep bir ağızdan söylediler. Her şarkısında seyircilerin kendisine eşlik etmesinden çok büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Göçer yaklaşık iki saat sahnede kaldı. İzmit Lise’sinden mezun olduğunu ve babasının işi dolayısıyla uzun yıllar İzmit’te yaşadığını hatırlatan Ferhat Göçer, memleketimin her köşesi bambaşka güzellikler sahip. Ama bir başkadır benim İzmit’im diyerek İzmit sevgisini hayranları ile paylaştı.
Konser sonrasında İzmit’te olmaktan çok memnun olduğunu ve İzmit’te daha sık sahne almak istediğini dile getiren ünlü sanatçı “ Sizlerle buluşmamıza aracı olan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve tüm İzmit Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.
Ünlü sanatçı Ferhat Göçer binlerce İzmitlinin izlediği konser sonrasında İzmit’te yaşayan akrabalarını ziyaret etmeyi ihmal etmedi. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ile birlikte akrabalarını ziyaret eden Göçer “Kocaeli, İzmit benim gençlik hatıralarımın ev sahibi. Burası benim için çok özel bir şehir” dedi.