Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

GAZİANTEP’TE POLİS TEŞKİLATI KUTLAMA ETKİNLİĞİ

Haber 08.04.2013 12:13 Pazartesi
Gaziantep İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, polis teşkilatının 168. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Vali Erdal Ata'yı makamında ziyaret etti.
Ziyarete Gaziantep Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) Müdürü Osman Metli, PMYO görevli Yrd. Doç. Dr. Ali Kuyaksil, Gaziantep İl Emniyet Müdür Yardımcısı Lokman Şen, İl emniyet müdürlüğünün değişik birimlerinde görevli polis memurları ve PMYO öğrencileri katıldı. İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, kutlama etkinlikleri hakkında Vali Erdal Ata'ya bilgiler verdi.
Emniyet teşkilatının il genelinde yaptığı çalışmalar sonucu İl genelinde olayların asgari düzeye indiğini belirten Vali Erdal Ata, “Kurulduğu tarihten bugüne kadarda sürekli kendisini yenileyen ve geliştiren ve bugün Türkiye’nin en saygın kurumlarından birisi haline gelen polis teşkilatımız ülkemizde olduğu gibi ilimizde de gece gündüz demeden mesai merhumu gözetmeksizin vatandaşın can ve mal emniyetini sağlamak için canla başla çalışıyorlar. Ben başta şahsınız olmak üzere teşkilattaki tüm arkadaşlarımızı kutluyor, tebrik ediyorum. Bugün Gaziantep bir milyondan fazla nüfusa ve 4 sanayi bölgesinde çalışan yüz bin üzerinde insanı istihdam eden ve sürekli göç alan bir il olmasına rağmen emniyet ve asayiş yönünden aynı büyüklükteki iller ile kıyasladığımız zaman daha iyi olduğumuzu söyleyebiliriz. Tabi ki hedefimiz olayları mümkün olduğu kadar asgari düzeye indirdik. Bunu da yine bugüne kadar olduğu gibi polis teşkilatı, jandarma teşkilatında çalışan tüm arkadaşlarımızın fedakarca çalışması sayesinde oldu” dedi.
Yapılan açıklama sonrası Vali Erdal Ata'nın makamından ayrılan Gaziantep İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, kendi makamında Emniyet teşkilatı mensuplarıyla bayramlaştı. Bayramlaşmada Gaziantep İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın’a Bursaspor forması ve karakalemle yapılmış portresi hediye edildi.