Manisa Haberleri

AB MÜZAKERE SÜRECİNDE YER ALAN PERSONELE YÖNELİK EĞİTİM

Haber 08.04.2013 12:21 Pazartesi
Avrupa Birliği Bakanlığı ve British Council tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Avrupa Birliği’yle Müzakere Sürecinde Yer Alan Personele Yönelik Eğitim Projesi’nin (Euroskills) ikincisi 2013 yılında tekrar yürütülecek.
Bakanlıkların müzakere fasıllarıyla doğrudan ilgili çalışan birimlerine mensup kamu görevlilerinin Avrupa Birliği katılım sürecinde iletişim ve müzakere becerilerini arttırmak amacıyla 2006-2008 yıllarında yürütülen Avrupa Birliği’yle Müzakere Sürecinde Yer Alan Personele Yönelik Eğitim Projesi’nin (Euroskills) ikincisi yine British Council işbirliği içinde AB Bakanlığı tarafından düzenleniyor.
Proje kapsamındaki üçüncü ve son grup eğitim Avrupa Birliği Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı personeline yönelik olarak 8-10 Nisan 2013 tarihlerinde Abant’ta gerçekleştirilecek. Proje kapsamında çeşitli bakanlıklara mensup 75 kamu personeline ‘AB’ye Katılım Sürecine Yönelik Genel İletişim Becerileri’ ile ‘AB’ye Katılım Müzakereleri Becerileri’ eğitimleri verilecek.
‘Euroskills 2 Projesi’ ile kamu temsilcilerinin, çalıştay, toplantı gibi platformlara yönelik olarak müzakere ve iletişim becerilerinin artırılması ile Türk ve Avrupa kamuoyunu müzakere fasılları hakkında bilgilendirmelerine katkı sağlanması amaçlanıyor.