Manisa Haberleri

YGS AĞRI İL BİRİNCİSİ PATNOS’TAN ÇIKTI

Haber 08.04.2013 12:25 Pazartesi
AĞRI (İHA) – Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın Ağrı il birincisi Patnos Kültür Dershanesi öğrencisi Veysel Yıldırımçakar oldu.
Kültür Dershanesi Rehberlik Servisi öğretmeni İhsan Dağ, sınav sonuçlarının tüm öğrencilere hayırlı olmasını diledi. Kültür Dershanesi’nin Patnos’ta ikinci yılını doldurduğunu söyleyen Dağ, amaçlarının Patnos ilçesinde eğitim seviyesini en üst düzeye çıkarmak ve daha nice birincilikler çıkarmak olduğunu söyledi. İhsan Dağ, "Öğrencimiz Veysel Yıldırımçakar, tüm puan türlerinde Ağrı’da birinci oldu. Bu dereceyi elde eden öğrencimiz bizi gururlandırdı” dedi.
İl birincisi olan Veysel Yıldırımçakar ise, dershanenin gösterdiği programlara uymaya çalıştığını ifade ederek, başarısının temelinde düzenli ve programlı çalışmanın yattığını söyledi. Abisi Mehmet Yıldırımçakar ve dershane öğretmenlerinin kendisine verdiği maddi manevi destekten dolayı hepsine teşekkür ettiğini söyleyen Yıldırımçakar, YGS’de aldığı başarıyı LYS’de de tekrarlamak istediğini ve hedefinin tıp olduğunu belirtti.