Manisa Haberleri

EMNİYET MÜDÜRÜ ÖKSÜZ’DEN VALİ GÜZELOĞLU’NA ZİYARET

Haber 08.04.2013 12:39 Pazartesi
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Türk Emniyet Teşkilatı’nın her geçen yıl daha da güçlenerek ve gelişerek yoluna emin adımlarla devam ettiğini ifade ederek, “ Türk Emniyet Teşkilatı teknolojik gelişmeleri, suç ve suçluyla mücadele yöntemlerini, sınır aşan suçlarla mücadele olmak üzere dünya ölçeğinde artık örnek alınan ve takdir edilen bir kurum haline geliyor” dedi.
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Polis Haftası dolayısıyla Mersin İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz ve İl Emniyet Müdür yardımcılarını makamında kabul etti. Ziyarette konuşan İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz, Türkiye’nin 4 bir yanında olduğu gibi Mersin’de de 2 Nisan’dan beri Polis Haftası kapsamında kutlamalar yaptıklarını söyledi. Öksüz, kutlama etkinliklerinin 10 Nisan Çarşamba gününe kadar devam edeceğini belirtti.
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise bugün güzel bir buluşmaya daha tanıklık etmekten dolayı son derece mutlu olduğunu kaydederek, “168. kuruluş ve onur yılını kutlayan Türk Emniyet Teşkilatımızı bu seçkin yıldönümü kutluyorum. Kuruluş yıldönümü ve haftalarının sonsuza kadar uzanacak ve her geçen yıl daha da gelişerek, güçlenerek oluşacak, Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli ve en güçlü kurumlarından olan Türk Polis Teşkilatı'mıza hayırlı olmasını diliyorum. Kurulduğundan bu yana, devletin birliği, bütünlüğü ve ilkeleri uğruna vatandaşımızın can ve mal emniyetini temin etme noktasında hayatını feda eden, teşkilatın kahraman tüm şehitlerini bir kez daha Allah’tan rahmetle anıyorum, mekanları cennet olsun diyorum. Kahraman gazilerimize de sağlık ve mutluluklar diliyorum” şeklinde konuştu.
Türk Emniyet Teşkilatı’nın her geçen yıl daha da güçlenerek ve gelişerek yoluna emin adımlarla devam ettiğini kaydeden Güzeloğlu, “Teknolojik gelişmeleri, suç ve suçluyla mücadele yöntemlerini, sınır aşan suçlarla mücadelede olmak üzere artık dünya ölçeğinde örnek alınan ve takdir edilen bir kumu haline geliyor. Personelimizin eğitimli ve nitelikli olmasından başlayarak teşkilat mensuplarının yüksek okul ve yüksek okul üstü eğitimlerinden oluşması, uluslararası işbirliklerinde karşılıklı kurslarla karşılıklı işbirlikleri ile bu temel yapının güçlendirilmesi ve şüphesiz ki alt yapının geliştirilmesi ile birlikte uluslararası alanda gerçekten örnek alınan bir kurum haline geliyor. Şüphesiz ki Türkiye’nin gelişmesi ve güçlenmesi ile doğru orantılı olarak, her kurumumuzda olduğu gibi Türk polisi de bu gelişme doğrultusunda olumlu oranda değişiyor” diye konuştu.
“TÜRK POLİS TEŞKİLATI VATANDAŞLARIMIZLA İLEŞİTİMDE DEVLET ADINA ÇOK ÖNEMLİ BİR KURUM”
Türk polis Teşkilatı’nın toplum destekli uygulamalarıyla vatandaşlarla iletişim konusunda devlet adına çok önemli bir kurum haline geldiğini vurgulayan Güzeloğlu, “Her düzeyde sosyal projede vatandaşın kendisine ihtiyaç ve muhtaç olduğu anda bir yakın yardımcısı ve onun bir gönül elçisi olarak olması, gerçekten takdire şayan. Tüm bu olumlu gelişmeleri Mersin’de de görmekten, Mersin Emniyet Müdürlüğü’ne de olumlu bir iz düşünümü çok başarılı bir şekilde izlemekten gurur duyuyoruz. Mersin emniyeti de çok başarılı sosyal destek projelerini büyük bir başarı ile uyguluyor. Bundan dolayı herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Mersin Emniyet Müdürlüğü’nün büyükşehir ölçeğinde çalışmalarını son derece başarılı ve üstün bir gayretle sürdürdüğüne de dikkat çeken Güzeloğlu, “Bu yıl uluslararası büyük bir sınavda gündemimizde bulunuyor. Akdeniz Oyunları’na hazırlıklar kapsamında en önemli sorumluluktan biri de Mersin emniyetimize ve polisimize düşüyor. İnancım odur ki bugüne kadarki tüm süreçten alnımızın akıyla çıktığımız gibi Akdeniz Oyunları’ndan da çok büyük ve üstün başarı ile çıkacağız. Oyunlar sorunsuz ve güzel gerçekleşmesi için emniyet personelimiz elinden geleni yapacaktır” dedi.
Ziyarette Mersin İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz tarafından Vali Güzeloğlu’na, çiçek ve fincan takımı hediye edildi.