Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

50. YIL PARKI BAŞKENTLİLERİN UĞRAK YERİ OLDU

Haber 08.04.2013 12:44 Pazartesi
Ankara’da, havaların güzelliğini fırsat bilen vatandaşlar, hafta sonunda Büyükşehir Belediyesi’nin yeşili, suyu, çiçeği ve çevre düzeni ile göz kamaştıran rekreasyon alanlarına akın ettiler.
Başkent’te baharın erken gelmesiyle, hafta sonunda Büyükşehir Belediyesi’nin tüm diğer park ve rekreasyon alanları gibi, 50. Yıl Parkı da Ankaralıların uğrak yeri oldu. Başkent’in seyir terası niteliğindeki 50. Yıl Parkı, fiziki yapısı içinde bulundurduğu piknik alanları, kamelyalar, çocuk alanlarıyla çok özel bir konuma sahip. 50. Yıl Parkı’nda piknik yapan, kamelyalarda istirahat eden, yürüyüş yapan vatandaşların yanı sıra bazı aileler de çocuklarını oyun parklarına getirdi. En mutlu günlerini anılaştırmak için üzerlerinde gelinliği ve damatlığıyla gelen Gürcü ve Ali Toprakçıoğlu çifti 50. Yıl Parkı’nı çok sevdiklerini belirterek, “50. Yıl Parkı, yeni düzenlemesi ile çok güzel oldu. Bu mutlu günümüzü böyle güzel bir ortamda fotoğraf karelerine taşıyarak anılaştırmak için buradayız. Evimiz buraya yakın, daha önce de birkaç defa bu parka birlikte gelmiştik ve burada fotoğraf çeken bir çifte özenmiştik. Biz de şimdi bu mutlu anımızı ölümsüzleştiriyoruz” dedi.
Bir başka mutluluk anı da bir ay önce sünnet olan ve kendisi için gerçekleştirilecek sünnet düğününe hazırlanan 1.5 yaşındaki Tekin Akyıldız’ın 50. Yıl Parkı’nda çekilen fotoğraflarına yansıdı. Tekin Akyıldız’ın anne ve babası Kübra ve Ahmet Akyıldız çifti de şöyle konuştu: “Biz bu parkı çok seviyoruz. Fırsat buldukça boş zamanlarımızda parkta geziniyor, temiz hava alarak dinleniyoruz. Çocuğumuzun sünnet düğünü var. Bizde sünnet düğünü oğlumuzun sünnet kıyafetiyle fotoğraflarını çekmek ve bu güzel günü kalıcılaştırmak için buradayız."