Manisa Haberleri

HOBİ TUTKUNLARI UŞAK’TA BULUŞTU

Haber 08.04.2013 12:41 Pazartesi
Uşak Belediyesi’nin düzenlediği ve 70 yerel sanatçının eserlerinin 3 gün boyunca sergilendiği hobi tutkunları etkinliği yoğun ilgi gördü.
Atatürk Kültür Merkezi’nde Belediye Başkan Yardımcısı Işıl Akgün’ün açılışını yaptığı etkinlikte hobi tutkunları duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Etkinliğin açılışına Uşak belediyesi İç Denetçisi Kazım Dikmentepe, Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Kozak, hobi tutkunları kurucusu Emrah Durası ve sanat severler katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan “Geleneksel el sanatlarını yaşatmaya çalışan gönüllüler olarak çaba veren bir topluluğuz. Böyle bir etkinlik için çağrılmamız bizlerde heyecan uyandırdı. Bundan sonra kente katkı sağlamak için elimizden geleni yapacağız” dedi.
Hobi tutkunları olarak Uşak’ta bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Emrah Durası “Uşak’ın sanat alanında güzle işler yaptığını biliyoruz. Hobi tutkunları olarak Uşak’ta olmak ve ilk defa böyle hep beraber bir arada olmak bizler için keyif vericidir. Bize böyle bir davet geldiğinde seve seve geleceğimizi ifade ettik. Şimdi ise kentte sanatımızı icra ediyoruz. Uşak’a gelen sanatçılarımızın hepsi farklı eserleri yapıyorlar. Genellikle geleneksel el sanatları üzerinde çalışarak gelecek nesillere taşıyoruz. Bundan sonra da Uşak’a gelerek çalışmalar ile katkı vermeye devam edeceğiz. Türkiye’de ilk defa gerçekleşen bu etkinliğin örnek olmasını diliyorum. Bize bu fırsatı veren Belediye Başkanı Ali Erdoğan’a teşekkür ediyorum” dedi.
Uşak Belediyesi’nin sanata değer verdiğini ifade eden Belediye İç Denetçisi Kazım Dikmentepe ise “Uşak’ta sanat adına olumlu gelişmelerin devam etmesi bizleri mutlu etmektedir. Belediyemiz sadece sanatı yaşatan ve sevdiren değil; aynı zamanda Uşaklı sanatçılarına da sahip çıkan bir kurum. Hobi tutkunlarının kentimizde olması belediyenin gerçekleştirdiği ilklerin arasında yer almaktadır. Hobi tutkunlarının katkıları ile kentimizde geleneksel el sanatlarımız yaşama imkanına kavuşmuştur. Bunun yanında yakın bir zamanda restore ettirdiğimiz bir evde bu eserleri kentimizde yapma imkanına kavuşmuş olacağız. Evimizde özellikle emekli vatandaşlarımızın böyle uğraşlar ile çalışma yapması ve yeni nesillere yaymasını hedeflemekteyiz. Uşak Belediyesi sanatın yanında olmaya devam edecek” dedi.