Manisa Haberleri

CANER’İ YARALAYAN TARAFTAR ARANIYOR

Haber 08.04.2013 12:49 Pazartesi
Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında dün akşam oynanan Orduspor-Fenerbahçe karşılaşmasında, Fenerbahçeli futbolcu Caner Erkin, sahaya atılan metal para ile yaralanırken, Ordu Valisi Orhan Düzgün, sahaya metal parayı atan şahsın tespiti için çalışmaların sürdüğünü söyledi.
Ordu Valisi Orhan Düzgün, Orduspor-Fenerbahçe karşılaşmasında yaşanan olayları değerlendirirken, şunları söyledi:
“Dünkü karşılaşmada bazı şahıslar tarafından, çünkü ben Orduspor taraftarının gerçekten taraftarlar gurupları içerisinde en centilmen taraftara sahip vilayetlerden biri olduğunu halen söylüyorum. Aralarından birkaç kişinin nahoş olaylara yönelik bazı fillerde bulunması, bir iki taraftarın sahaya madeni metal para atması ve Fenerbahçeli futbolculara taşıyan otobüse çok küçükte olsa taş fırlatmasının failleri tespit edildi. Sahaya metal parça atan vatandaş ile ilgili, atılan cismin para olduğu emniyet ekiplerimizce de tespit edildi. Bununla ilgili kamera kayıtları taranarak şu anda kişinin tespitine yönelik çalışmalar devam ediyor. Bugün içinde de failin tespit edilmesini ümit ediyoruz.”
Orduspor’un ligde kalabilecek güçte olduğunu da söyleyen Vali Düzgün, “Dün akşam oynanan maçın sonucuna hepimiz üzüldük. Çünkü bir Spor Toto Süper Lig takımının o il için ne kadar önemli olduğunu Spor Toto Süper Lig’e çıkmadan öncede ifade ediyorduk. Bundan sonraki kalan maçlarda Orduspor’un iyi sonuçlar alarak ligdeki yoluna devam etmesini arzu ediyoruz. Orduspor’un da mevcut kadrosu bunu başaracak güçte. Bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu