Manisa Haberleri

YAZAR GÜLTEN DAYIOĞLU:

Haber 08.04.2013 12:48 Pazartesi
Çocuk ve Gençlik Edebiyatı’nın öncü isimlerinden yazar Gülten Dayıoğlu 50. Sanat Yılı etkinlikleri kapsamında Ticaret Meslek Lisesinde düzenlenen programa katıldı. Programda konuşan Dayıoğlu, “Kitap yazarken üstüne titrerim. Konuşma yaptığım zaman ‘kusura bakmayın dilim sürçtü’ diyebilirim ama kitap yazarken ‘kusura bakmayın’ diyemeyiz. Bizim zihinsel besinimiz kitaplardır” dedi.
Ticaret Meslek Lisesi Konferans salonunda düzenlenen programa, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz, yazar Gülten Dayıoğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Programda konuşan yazar Gülten Dayıoğlu, “Ben Kayseri’ye ikinci kez geliyorum. Kayseri’nin bizi içtenlikle bağrına basması beni çok etkiledi. Kayseri’den benim pek çok okurum var. Okurlarım ile mail ile yolu ile yazışıyorum. Gezilerimiz ilk Kocaeli’den başladı. Bu gezilerimizi 7 bölgeye yaydık. 2. bölge Kayseri oluyor. Kayseri’ye bundan 10 yıl önce gelmiştim. Çok değişmiş. Kayseri’nin bize bu şekilde kucak açması bana ayrıca sevinç ve onur veriyor. Kitap yazarken üstüne titrerim. Konuşma yaptığım zaman ‘kusura bakmayın dilim sürçtü’ diyebilirim ama kitap yazarken ‘kusura bakmayın’ diyemeyiz. Bizim zihinsel besinimiz kitaplardır. Bizleri asıl hayata hazırlayan şey kitaplardır. Kitaplar yaşam kurucudur” diye konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz ise, “Yaptıklarıyla adından söz ettiren Gülten haımı aramızda görmekten dolayı çok mutluyuz. Hanımefendi gibi değerlerin bizim çocuklarımızı tanıması geleceğimize daha sağlam yürümemizi sağlayacaktır. Onun burada olması, dokunulabilir, işitilebilir mesafede olması bizim için çok önemliydi. Böyle bir değerin Kayserimizde olması bizim için bir onur ve kazanımdır” şeklinde konuştu.
Etkinlik Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz’ın yazar Gülten Dayıoğlu’na teşekkür plaketi sunması ve öğrencilerin çeşitli etkinlikleri ile sona erdi.