Manisa Haberleri

GİRESUN EMNİYETİ’NDEN POLİS SERGİSİ

Haber 08.04.2013 12:52 Pazartesi
Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Giresun Emniyet Müdürlüğü tarafından Polis sergisi açıldı.
Can Akengin Sanat Merkezi'nde düzenlenen serginin açılışında konuşan Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, ”Polis teşkilatımızın 168. kuruluş yıldönümü dolayısıyla böyle güzel bir serginin açılışını yapmaktan onur duyuyorum. Emniyet ve Jandarma teşkilatımız muazzam gelişmeler teşkil ettiğini belki burada resim olarak göreceğiz ama şunu ifade atmak lazım ki, sivil itaatsizliği veya suçun önlenmesini önlemek için teknolojiyi kullanarak nasıl sonuca varıldığını bilmemiz lazım. Devletin ana dört temel görevi vardır Eğitim, Sağlık, Güvenlik ve Adalet dördü de birbirinden ayrılmayan temel etkenler. Bu temel görevlerden birini idrak eden polis teşkilatımızın bu güzel gününü kutluyorum” dedi.
Giresun Emniyet Müdürü Hikmet Bulak ise, ”Bugün burada açtığımız sergi ile vatandaşlarımızla birlikte birebir daha yakın diyaloga geçmek. Bu manada polis ve halk ilişkilerini geliştirirken suçun önlenmesi noktasında nasıl faaliyet gösterdiğimizi kullandığımız araç ve gereçlerle bu hizmetleri nasıl yerine getirdiğimizi bilgilendirmek amaçlı bu sergimizde birer numuneler koyduk. Teşriflerinizden dolayı tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Jandarma Garnizon ve Bölge Komutanı Tuğgeneral Hacı Abdullah Doğan, Giresun Belediye Başkan Vekili Orhan Kurt, Giresun Emniyet Müdürü Hikmet Bulak ve İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden Polis Sergisi'nin açılışını birlikte yaptı.
Giresun Emniyet Müdürü Hikmet Bulak Emniyet Müdürlüğü'ne verdiği destek ve katkılarından dolayı Giresun Valisi Dursun Ali Şahin'e Plaket takdim etti.