Manisa Haberleri

BAŞKAN AKAYDIN’DAN KARDELENLERE DESTEK SÖZÜ

Haber 08.04.2013 13:00 Pazartesi
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) üyeleri ile buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, “Antalya ve Türkiye’nin çağdaşlığı için ÇYDD ile her türlü projeye hazırım” dedi.
Halk buluşmalarının yanı sıra sivil toplum kuruluşları ile de bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Antalya Şubesi üyeleriyle bir araya geldi. ÇYDD’nin kendisi için çok özel bir yere sahip olduğunu vurgulayan Başkan Akaydın, “Antalya ve Türkiye’nin çağdaşlığı için sizinle beraber el ele, işbirliği içinde her türlü projeye hazırım” diye konuştu.
Yavuz Özcan Parkı’ndaki dernek lokalinin geçmişte bir takım sıkıntılar yaşadığını ifade eden Başkan Akaydın, dernek üyelerine destek sözü vererek, “Böyle bir mekana sahip olduğunuz için çok mutluyum. Ben belediye başkanı olduğum sürece yer sıkıntısı olmayacak. Bunun taahhüdünü veriyorum” dedi.
Dernek kurucusu Prof. Dr. Türkan Saylan’ı, ‘Sevgili hocam, ablam ve dostum’ diyerek anan Başkan Akaydın, “Antalya’da Türkan Saylan’a anıt kazandırmaktan gurur duyuyorum. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Umarım ÇYDD bünyesindeki kardelenlerden, onun kalitesinde ve daha üstün Türk aydınları çıkacak” ifadelerini kullandı.
ÇYDD Antalya Şube Başkanı Hatice Karateke de Başkan Akaydın’a derneğe verdiği destekten dolayı teşekkür etti.