Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

BARTIN’DA POLİS TEŞKİLATININ 168. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Haber 08.04.2013 13:00 Pazartesi
Türk Polis Teşkilatının 168. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Bartın’da polis sergisi açılışı yapıldı.
İki gün açık kalacak olan serginin açılış kurdelesini Bartın Vali Bülent Savur, Belediye Başkanı Cemal Akın, Garnizon Komutanı Mehmet Sandıklı, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Alaattin Karsavuran ve Bartın TSO Başkanı İsmail Töksöz kesti. Sergide, polis eşleri tarafından yapılan yöresel el sanatları ürünleri, polis teşkilatında kullanılan malzemeler sergilendi.
Bartın Emniyet Müdürü Mehmet Altınok, açılış konuşmasında, “Türk Polis Teşkilatımızın 168.Kuruluş Yıldönümü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de yapacağımız kutlamalar kapsamında İl Emniyet Müdürlüğümüz hizmetlerini ve görevlerini tanıtıcı standımızın açılışı için, bugün burada toplanmış bulunmaktayız. Öncelikle bu sevincimizi birlikte paylaşma nezaketi gösteren sizlere, şahsım ve mensubu olmaktan gurur duyduğum teşkilatım adına hoş geldiniz diyor, en içten saygılarımı arz ediyorum. Bizler görevlerimizi yerine getirirken, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin bir kurumu olduğumuzu asla unutmuyor, görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirmeye devam ediyoruz. Milletimizin huzur ve güveni için yapacağımız hizmetlerde, halkımızın desteğinin çok önemli olduğunun farkındayız. Halkımız Polisine güvenmeli ve yardımını esirgememelidir. Daha huzurlu bir Türkiye için Polis Vatandaş el ele olmalıdır. Hizmet için var olan Teşkilatımız, Kurum olarak her geçen gün kendisini yenilemekte ve değişen şartlara uyum sağlayarak hizmet yarışına devam etmektedir. Bugün açılışını gerçekleştireceğimiz ve iki gün boyunca açık olacak standımızda; İl Emniyet Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet veren birimlerimizin faaliyetlerini tanıtıcı materyaller ile personelimizin yapmış olduğu resimler ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde usta öğretici olarak görev yapan Polis eşlerinin nezaretinde, yine kursiyer polis eşlerinin hazırlamış olduğu el sanatlarından örnekler sergilenecektir. Bu standın sergilenişindeki amacı, Bartınlımızla kaynaşmak bize olan güven duygusunu en üst seviyeye çıkartarak, bilhassa geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza Emniyet Teşkilatımızın çalışmalarını ve çalışma alanlarını göstermek, onların hayallerinde de polislik mesleğinin yer almasını sağlayarak, korkulan bir polis modeli yerine, güvenilen, saygı duyulan bir kurum olduğumuzu göstermektir. Bu nedenle standımız süresince çocuklarımız servislerimizle okullarından alınarak standımızın gezilmesi sağlanacak, polislik mesleği hakkında polis ağabeyleri ve ablalarından bilgiler alacaklardır. İnsan saygınlığının ve sağlığının korunması amacıyla, her koşulda muhtaç, korunmasız insanlara yardım etmek ve toplumumuzun afetlerde mücadele etme kapasitesini geliştirilmesini, misyon edinen Türk Kızılay’ına, Teşkilatımız her zaman gerekli desteği vermiş, bugün de bunun bir örneği olarak Türk Kızılay’ı Karabük Şubesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz kan bağışı kampanyamız gün boyu devam edecektir. Bu vesile ile Türk Polis Teşkilatımızın 168. Kuruluş yıldönümünü hep birlikte kutlamanın gururu ve heyecanı içinde, etkinliklerimizin ilki olan stant açılışımıza teşrif eden tüm konuklarımıza tekrar hoş geldiniz” dedi.
Emniyet Müdürü Altınok, Vali Savur'a kullanılan silahlar ve el bombalarıyla alakalı bilgiler verdi. Vali Savur Emniyet Müdürü Polis kıyafeti giymiş, polis çocularını severek, hatıra fotoğrafı çektirdi. İki gün açık kalacak olan serginin açılışına Bartın Vali Bülent Savur, Belediye Başkanı Cemal Akın Garnizon Komutanı Mehmet Sandıklı, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Alaattin Karsavuran TSO Başkanı İsmail Töksöz ve çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.