Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

İLK BASKETİ MÜDÜR ATTI

Haber 08.04.2013 12:57 Pazartesi
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın organizasyonu olan ‘Gelin Spor Yapalım’ programında çocuklar bir araya geldi. İlk basketi atması istenen Gençlik ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, ceketini çıkartmadığı için zorlandığı atışlarda 7. şutunu baskete çevirdi.
Özel tasarlanan otobüste çocukların spor yapması planlanırken, Balıkesir’de havanın yağışlı olması sebebi ile faaliyet Kurtdereli Spor Salonu’na alındı. Gençlik ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, Amatör Spor Kulüpler Federasyonu (ASKF) Başkanı Metin Mengüç ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Adem Özlap katıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, “Gelin Spor Yapalım etkinliğinin Balıkesir’de gerçekleşmesinden çok mutluyuz. Burada önemli olan spor bilincinin çocuklarımıza kazandırılmasıdır. İlimizde 35 branşta spor faaliyetleri oluyor, bu branşlarda çok başarılı sporcularımız var. Merkezimizde geleceğin sporcuları yetişiyor. İlimizde bulunan spor tesisleri gerçekten bir çok ilde bulunmayan spor tesisleridir” dedi.
İLK BASKET ZOR OLDU
İlk basketi İl Gençlik ve Spor Müdürü İlhan Aslan’ın atması istendi. Müdür Aslan, ‘İlk atışım sayı olmayabilir, ama olana kadar devam diyerek’ ilk atışını yaptı. İlk atışı basket olmayan Müdür İlhan Aslan, şansını bu kez de turnike ile denedi. Çocukların alkışlarla destek olduğu Müdür Aslan’ın giydiği ceketten dolayı basket atmakta zorlandığı görülürken, İlhan Aslan 7. atışını sayıya çevirdi. Başlangıç seremonisinin ardından spor yapan çocuklar dünyayı kasıp kavuran ‘Gangam Style’ şarkısı eşliğinde ısındı. Dans ederek ısınan minikler, sıraya geçerek basket atmaya çalıştı. ‘Ankara’nın bağları’ şarkısı eşliğinde basket atmaya çalışan çocuklar, başarılı bir grafik çizdi.