Manisa Haberleri

BOZÜYÜK 1. AMATÖR KÜME

Haber 08.04.2013 13:14 Pazartesi
Bilecik’in Bozüyük ilçesinde 2012-2013 sezonu 1. Amatör Küme'de mücadele eden Vitraspor sezonunun bitmesine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.
Pazar günü Bozüyük İlçe Stadı'nda oynandığı Bilecik İl Özel İdare Spor maçını 9-0 gibi farklı bir skorla kazanan Vitraspor, en yakın takipçisi Osmanelispor'un berabere kalarak puan kaybetmesiyle amatör kümenin şampiyonu oldu.
Vitraspor yöneticileri, bu yıl çekişmeli bir lig yaşadıklarını anlatarak "Takımımız çok genç ve bu kadroyu 4 sene önce oluşturduk. Şimdi de bu gençleri başarılarından dolayı kutluyoruz. Gençlerin çoğu U-17,U-19 şampiyonlukları gördüler. Bu sene de amatör küme şampiyonluğu yaşadılar. Gençlere önem veren bir kulübüz. İnşallah bundan sonrada Bal Ligi'nde başarılı oluruz" dediler.
Takımın Teknik Sorumlusu Doğan Arda ise, "Tüm takım oyuncularımı canı gönülden kutluyorum. Çok genç bir takımız. Takımın yaş ortalaması 19,8 ve gençlerle tecrübeli oyuncularımız bu yıl çok iyi kaynaştılar. Mücadele ettiler ve şampiyonluğu hak ettiler. Bundan sonra işimiz daha zor. Bal Ligi önemli ve ciddi bir organizasyon. Çok çalışarak inşallah orada da başarılı olmak istiyoruz. Alınan başarı tüm Vitraspor camiasına hayırlı olsun" dedi.