Manisa Haberleri

BAKKALA GİDEN GENÇ KIZI KAÇIRDILAR

Haber 08.04.2013 13:14 Pazartesi
İzmit'in Tavşantepe Mahallesi’nde, bakkala gitmek için evinden çıkan 17 yaşındaki bir kızı zorla araca bindirerek kaçırmak isteyen 4 kişi polis tarafından gözaltına alındı.
Kireçocakları mevkiinde ikamet eden 17 yaşındaki C.Y., evinden bakkala gitmek için çıktığı esnada yanına gelen Erkan G. (37), Yalçın K. (36), E.K. (17) ve H.K. (14) isimli şahıslar tarafından zorla 52 LC 282 plakalı minibüse bindirildi. Şahıslar bu arada hızla uzaklaştı. C.Y.’nin ailesi ise durumu polise haber verdi. Aracı bölgede araştırmaya başlayan polis ekipleri, minibüsü İzmit Seka Devlet Hastanesi civarında görerek durdurmak istedi. Polisin dur ihtarına uymayarak kaçmaya başlayan minibüs, Derince liman yolu ışıklar mevkiinde durduruldu.
Araçtaki C.Y., zorla kaçırıldığını belirterek polise sığındı. Araç içindeki sürücü Yalçın K., Erkan G., E.K. ve H.K., polisler tarafından gözaltına alındı. E.K. ve H.K. Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim edilirken diğer zanlılar İzmit İlçe Asayiş Büro Amirliği’ne götürüldü. C.Y.’nin alınan ifadesinde tanımadığı şahıslar tarafından ağzı kapatılarak zorla kaçırıldığı ve tanımadığı birisiyle evlendirilmek istendiğini söylediği öğrenildi. Gözaltındaki şahısların C.Y.’i mahalleden tanıdıkları ve gezmek için kendi isteğiyle araca bindiğini söylediği öğrenildi. İşlemleri tamamlanan Erkan G. ve Yalçın K., küçük yaşta kız çocuğunu zorla kaçırdığı gerekçesiyle adliyeye sevk edildi.