Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

SAÜ ÖĞRENCİLERİNDEN ENGELSİZ PROJE

Haber 08.04.2013 13:12 Pazartesi
Arifiye Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Engelim Engel Tanımaz” projesi kapsamında gerçekleştirilen Avrupa'da Engellilere Yönelik Sosyal Rehabilitasyon Hizmetleri ve Türkiye'de Özel Eğitim konulu konferansa Doç. Dr. Mehmet Zafer Danış ve Sosyal Hizmet Uzmanı Yasemin Danış konuşmacı olarak katıldı.
Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Zafer Danış konferansta Norveç ve Hollanda'da Engellilere Yönelik Sosyal Rehabilitasyon Hizmetlerinden bahsederek katılımcıları aydınlattı. Sosyal Hizmet Uzmanı Yasemin Danış ise, Türkiye'de Özel Eğitim Hizmetlerinden bahsederek engelli bireye sahip ailelerin bu süreçte desteklenmesi ve ailelere danışmanlık hizmetlerinin sağlanmasına yönelik çalışmalar yapılmasının önemine değindi.
Düzenlenen konferans birçok bölümden üniversite öğrencileri, öğretim görevlileri ve Arifiye halkının katılımıyla gerçekleşti. Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri katılımcılara karanfil dağıttı.