Manisa Haberleri

TRABZON’DA POLİS HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Haber 08.04.2013 13:24 Pazartesi
Trabzon'da "10 Nisan Polis Haftası" etkinlikleri çerçevesinde polis araç gereçlerinin tanıtıldığı sergi düzenlendi.
Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümü dolayısıyla makamında İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Polis Okulu Müdürü Şaban Kutlu ve beraberindekileri kabul etti. Polis Okulu öğrencileri Vali Kızılcık’a çiçek takdim etti.
İlk olarak Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde Polis Araç Gereç Sergisi’nin açılışı yapıldı. Açılışta Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Adem Kul, İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Turgay Aras ve beraberindekiler hazır bulundu.
Açılışın ardından sergiyi gezen davetililer son teknoloji silahları ilgiyle izledi. Sergide hazır bekleyen görevliler, protokolü son teknoloji ürünü araç gereç konusunda bilgilendirirken, özellikle narkotik köpeği Liza'nın gösterisi nefes kesti.
Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Polis Teşkilatı'nın çağın gerektirdiği teknik düzeye sahip olduğunu belirterek, “Polis Teşkilatımızın 168. Kuruluş yıldönümünü hayırlı olsun. Emniyetimizin suç ile mücadele ve suçun önlenmesinde araçların geldiği teknik düzey çağın gerektirdiği enstrümanların başarı ile kullanıldığını gördük. Vatandaşlarımızın görmesi içinde sergimizi açtık. Bu hem Türk Emniyet Güçlerinin toplumdaki itibarını ve güvenini daha üst noktalara taşıyabilmek hem de suça meyili olan biri varsa bu teknoloji sayesinde önlenebileceği, işlerse bile yakalanabileceğini gösterme anlamında bir kapasite tanıtımıdır. Bu anlamda Trabzon’umuzun çok daha huzurlu yapma hedefine katkı sağlayacak bir tanıtım oldu. Başta Emniyet Müdürümüz, Polis Okulu Müdürümüz olmak üzere Polis Teşkilatımıza ve özel sektörden desteği olan, yeri tahsis eden belediyelere teşekkür etmek istiyorum. Suç ve suçlu ile mücadelede koşullara adaptasyon ve koşulları iyi değerlendirme, bu çerçevede etkinlikte bulunma fevkalade önemlidir. Devletimizde hem fiziksel ihtiyaçların giderilmesi hem de eğitim anlamında siz değerli polis teşkilatı mensuplarının en iyi şekilde yetiştirilmesi için her türlü imkanı sağlıyor. Suç ile suçluyla mücadelede önemli başarılara imza atıyor. Nitekim yapılan araştırmalara baktığımız zaman vatandaşın kamunun sunduğu memnuniyet oranlarında emniyet ve asayişten en fazla memnun olduğu hizmetlerin başında geldiğini görmekteyiz. Yapılan çalışmaların hem halkla ilişkiler, tanıtım boyutu hem de suçu önleme, suçluyu bulma ve adalete teslim etme bakımından memnuniyet oluşturduğunu görmekteyiz. Teşkilatımızın 168. Kuruluş yıldönümünün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.