Manisa Haberleri

’7’DEN 70’E SİİRT OKUYOR’ KAMPANYASINA DESTEK

Haber 08.04.2013 13:40 Pazartesi
Siirt Valiliği himayelerinde başlatılan, '7’ den 70'e Siirt Okuyor' kitap okuma kampanyasına 2 bin 200 adet kitap bağışlandı.
Siirt Valiliği'nce yürütülen ve bir yıl içerisinde iki milyon kitabın okunmasının hedeflendiği '7'den 70'e Siirt okuyor' kampanyasına İstanbul’da faaliyet gösteren iki dernekten kitap desteği geldi. İstanbul’da faaliyet gösteren “Siirt’i Sevenler Derneği’ Başkanı Abdulkadir Danış, ‘Zeka ve Strateji Derneği’ Başkanı Av. Veysel Danış ile bazı yönetim kurulu üyeleri Vali Ahmet Aydın tarafından kabul edildi. Kampanya hakkında Vali Aydın’dan bilgi alan dernek yöneticileri daha sonra destek olarak getirdikleri 2 bin 200 adet kitaptan bir bölümünü sembolik olarak Vali Ahmet Aydın’a teslim etti. Av. Veysel Danış kendi derlemesi olan “Sukuttan Değerli Sözler" adlı kitabı da Vali Ahmet Aydın için imzaladı. Kitap desteği için dernek yetkililerine teşekkür eden Vali Aydın, genelde hemşehri derneklerinin o ilde doğanları kapsadığını buna karşılık Siirt’i Sevenler Derneği'nin bu alanda bir ilki oluşturduğunu belirterek dernek başkanı A.Kadir Danış’ı kutladı. Vali Aydın, "Ben Siirtli değilim ama bir Siirtli kadar Siirt’i seviyorum. Bu nedenle bu derneğimizi anlamlı buluyorum. Bu alanda bir çığır açacağına da inanıyorum” dedi.
Dernek Başkanı Abdulkadir Danış da Vali Ahmet Aydın’ın eğitim alanındaki çalışmalarının takdir edilecek nitelikte olduğunu belirterek teşekkür etti. Türk ve dünya klasikleri ile çeşitli sınavlara hazırlık kitapları okullara dağıtılmak üzere kampanya koordinatörü Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sedat Özvural’a teslim edildi.