Manisa Haberleri

ANKARA TİCARET ODASI BAŞKANI SALİH BEZCİ:

Haber 08.04.2013 13:40 Pazartesi
Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, 7 Haziran-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirecekleri 2. Shopping Fest ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Geçtiğimiz yıl ilkini düzenledikleri Shopping Fest ile büyük başarılara imza attıklarını dile getiren Bezci, “Bu yıl çıtamızı yükseğe çıkarttık. Hedefimiz iç piyasada daha büyük bir ticaret hacmini Ankara’ya kazandırmanın yanında turizmde patlama yaşatmak” dedi. Ankara’nın genç bir nüfusa sahip olduğunu belirten Bezci, “Ankara bir yanıyla eğitim şehri olma yolunda büyük yatırımlara ev sahipliği yapıyor. 11’i vakıf 6’sı devlet olmak üzere 17 üniversite bulunmaktadır. Üniversite gençliğinin enerjisini festivale kazandırmak istiyoruz. Gençliğin etkin rol oynamadığı bir festival düşünülemez. Üniversite gençliğini etkinlik ve projeleriyle Shopping Fest’e davet ediyorum” dedi.
Geçtiğimiz yıl düzenlenen Shopping Fest’te büyük başarılara imza attıklarını belirten ATO Başkanı Bezci, “Resmi makamlardan aldığımız verilere gore cirolarda yüzde 33’lük bir artış kaydedilmişti. Yine turist sayısında yüzde 20, Tax Free verilerine göre turist harcamalarında ise yüzde 900’lere varan artışlar yaşanmıştı. Bu başarılar bizlere mutluluk verirken bu yılki Shopping Fest için bizlere büyük sorumluluklar yüklediğinin farkındayız. Bu çerçevede ATO bünyesinde oluşturduğumuz Shpping Fest Çalışma Grubumuz çalışmalarına hız vererek kurum ve kuruluşlarla görüşmelere başladı. Ankara ticaretini Avrupa başkentleriyle yarışır düzeye ulaştırmak adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
ATO Başkanı Salih Bezci açıklamasının devamında, “Geçmiş tecrübelerimiz ışığında geçen seneki festivalin üstüne katarak yolumuza devam edeceğimize ve Ankara alışveriş Festivalini bir gelenek haline getirerek Ankara’nın ulusal ve uluslararası boyutta tanıtımına en etkin katkılardan birini yapacağımıza kimsenin şüphesi olmasın. Ankara’da düzenli bir indirim sezonunun ve ticaret kültürünün oluşmasına katkı sağlamak adına düzenleyeceğimiz festivale tüm kesimlerin sahip çıkmasını arzu ediyorum” dedi.