Manisa Haberleri

KOZAK ÜRÜNLERİ FUARDA SERGİLENECEK

Haber 08.04.2013 13:37 Pazartesi
Organik sektörünün Türkiye’deki tek fuarı olan Ekoloji İzmir 2013-İzmir Organik Ürünler Fuarı, İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda dördüncü kez düzenlenecek. Sektörün buluşma noktası olacak fuarda Bergama Belediyesi de kendi standıyla yer alacak.
Yerli, yabancı pek çok katılımcı ve ziyaretçiyi bir araya getirecek ve sektörün tüm aktörlerini tek çatı altında buluşturacak fuarda, Bergama Belediyesi Kozak köylerinde yetişen fıstıkçamı, organik bal vb. ürünleri sergileyerek satışa sunacak. Fuarda broşür cd ve çeşitli materyallerle Kozak ürünlerinin tanıtımı yapılacak.
Ekoloji İzmir Fuarı’nın koşullarını, sürecini değerlendirmek için köy muhtarlarıyla bir araya gelen Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, fuarda yer almanın önemli olduğunu belirterek, fuar için gerekli çalışmaları başlattıklarını ve bu konuda köy muhtarlarına gereken desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Gönenç, “ Ülkemizde organik ürünlere talep giderek artıyor. Bu ilginin doğru yönlendirilmesi konusunda fuarlar kilit noktada yer alıyor. Organik sektörüne ilginin, gelecek yıllarda da artarak devam edeceğine inanıyoruz” dedi.