Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

CİZRE’DE FAKİR ÖĞRENCİLER YARARINA KERMES DÜZENLENDİ

Haber 08.04.2013 13:45 Pazartesi
Şırnak’ın Cizre ilçesinde Şefkat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, fakir öğrenciler yararına gıda ve giyim kermesi düzenlendi.
Cizre Şefkat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Fakir Öğrenciler yararına Halk Eğitim Merkezi bahçesinde bir hafta sürecek gıda ve giyim kermesi düzenledi. Kermese Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gülis, İlçe Müftüsü M. Sami Yıldız, Habur İşadamları Derneği Başkanı Ali Bingöl, kurum müdürleri, dernek yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Kermese katılan vatandaşlar, ev yemekleri ve tatlı çeşitlerinden yiyerek fakir öğrencilere katkı sağladı. Kermes iİlçe Müftüsü M. Sami Yıldız’ın Kur'an’ı Kerim’den bir ayet okuması ile başladı. Okunan duanın ardından kermesin açılışını Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gülis ile İlçe Müftüsü M.Sami Yıldız birlikte gerçekleştirdi. Cizre Şefkat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nezihe Yardımcı, "Derneğimiz 2005 yılından bu yana ilçede faaliyet göstermektedir. Biz dernek olarak her yıl olduğu gibi bu yılda fakir ve ihtiyaç sahibi öğrencilere ufak da olsa destekte bulunmak istedik. Derneğimizin diğer üyelerinin de katkıları ile Halk Eğitim Merkezi bahçesinde gıda ve giyim kermesi düzenledik. Kermes sonunda elde edilecek geliri ilçemizdeki ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtacağız. Bu anlamda kermese gelip alacakları iki üç parçalık ürün ile bu gelirin öğrencilere ulaşmasına katkı sağlayacak bütün hayırsever vatandaşlarımıza şimdiden yapacakları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
En büyük terörün cahiliyet olduğunu belirten Yardımcı, bir toplumda eğitim düzeyi düşük olunca her türlü olay gelişir ancak eğitimli bir toplum olunca, cahil olmayınca, maddi durumu iyi olunca hiçbir olumsuzluğun yaşanmayacağını belirtti. Yardımcı, ilçedeki okullarda eğitim gören ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin eğitimlerine devam etmelerini sağlamak amacıyla her yıl düzenli olarak bu tür etkinlikleri gerçekleştirdiklerini belirtti.
Açılışa katılan davetliler daha sonra kermesi gezdi. Kermesin bir hafta boyunca açık kalacağı belirtildi.