Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

SUNGURLU’DA İHTİYAÇ SAHİBİ ÇOCUKLAR İÇİN KERMES

Haber 08.04.2013 13:45 Pazartesi
Çorum'un Sungurlu ilçesinde, gönüllü bayanlar tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünlerin yer aldığı kermesten sağlanan gelir, öğrencilere burs olarak verilecek.
Sungurlu Mimoza Derneği tarafından açılan el işi ve gıda kermesine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bir hafta açık kalacak kermesin açılışına Belediye Başkanı Selahaddin Uzunkaya ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kermesin açılışında konuşan Belediye Başkanı Selahaddin Uzunkaya, “Eğitime gönül veren hanımların fakir öğrenciler yararına düzenlemiş oldukları kermesi çok olumlu buluyorum ve bu derneğin her yıl yaptıklarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Kermes hakkında bilgi veren Mimoza Derneği Başkanı Ayşe Koca ise kermeslerinde çeyizlik malzemeler, el emeği göz nuru malzemeler ve gıda ürünleri bulunduğunu belirtti. Ayşe Koca, kermese gösterilen ilgiden dolayı mutlu olduklarını söyledi. Emeği geçenlere teşekkür eden Ayşe Koca, “Daha çok öğrenciye yardımcı olabilmek için daha çok çalışacağız, gelecek nesillerimizin eğitimine destekte bulunmak en önemli görevlerimizdendir” diye konuştu.