Manisa Haberleri

GİRESUN FEDERASYONU’NDAN ARNAVUTKÖY BELEDİYESİ’NE ZİYARET

Haber 08.04.2013 13:44 Pazartesi
Giresun Günleri’ni organize eden Giresun Federasyonu, Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı’ya bir ziyaret düzenledi.
7. Giresun Günleri hazırlıkları hakkında yerel yönetimleri bilgilendirmek, aynı zamanda organizasyon kapsamındaki çeşitli etkinliklere davet maksadıyla gerçekleştirilen ziyaretlerden biri de Arnavutköy Belediyesi’ne yapıldı.
Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı’nın makamında konuk ettiği Giresun Federasyonu Heyeti, 7. Giresun Günleri’nin hazırlıklarından ve Taksim yürüyüşü için hazırlanan sürprizlerden bahsederek Başkan Baltacı’yı etkinliklere davet etti.
28 Nisan Taksim Yürüyüşü ve 2 - 5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Giresun Günleri’ne bütün Giresun sivil toplum kuruluşlarının büyük bir heyecanla hazırlandığı vurgulanan toplantı, samimi bir atmosfer içinde geçti.
Sivil toplum kuruluşlarının sosyal, siyasal ve ekonomik hayattaki öneminden bahseden Başkan Baltacı da, Giresun Günleri organizasyonuna çok emek verildiğini bildiğini, bu güzel etkinlikte misafir olmaktan memnuniyet duyacağını belirtti.
Federasyon adına konuşan Başkan Hasan Turan ise “Üç-dört aydır hazırlıklarını sürdürdüğümüz Giresun Günlerinin 7.sini yapacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu büyük organizasyonda sizlerin de bulunması bize gurur verir. Ama ondan önce, iki büyük organizasyonumuz daha var: 21 Nisan Pazar günü Zeytinburnu Stadında yapacağımız 5. Topal Osman Ağa Futbol Turnuvası final maçı ve geçtiğimiz yıl ilkini yaptığımız Taksim Yürüyüşü… Bu yıl Taksim Yürüyüşünü daha ihtişamlı bir şekilde yapmayı planlıyoruz. ‘Hedef 100 bin’ şeklinde bir slogan belirleyerek bu amacımızı hemşerilerimizle ve bütün İstanbullularla paylaşmak için çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca bu yürüyüş için önemli sürprizler hazırladık” dedi.
Turan Başkan Baltacı ve ekibini Eyüp Feshane’de gerçekleştirilecek olan Giresun Günleri’ne de davet etti.
Ziyaret heyeti Federasyon Başkanı Hasan Turan, Başkan Yardımcıları Abdullah Akgün, Mustafa Coşkun, Yönetim Kurulu Üyeleri Temel Bilecen, Recep Dönmez, Selçuk Bayram ve Fuat Kuş ile Arnavutköy Giresunlular Derneği Başkanı Ahmet Karasakal ve dernek yöneticilerinden oluştu.