Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

TUBİTAK TÜRKİYE YARIŞMASINA KATILACAKLAR

Haber 08.04.2013 13:58 Pazartesi
TÜBİTAK Bölge Yarışması'nda derece elde eden Malatya'dan iki projenin Türkiye finaline katılacağı bildirildi.
Sadiye Ünsalan Lisesi’nden 5 öğrenci ve projeyi hazırlayan öğretmenleri Basri Yakut ve Nihat Gürdap geçtiğimiz günlerde TÜBİTAK Bölge Yarışmasında katıldıkları projelerin başarılı olması nedeniyle Ankara’da yapılacak Türkiye Finalinde Malatya’yı temsil edecek projelerini tanıtmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut'u makamında ziyaret etti.
Mehmet Bulut, öğrencileri makamında kabul ederek öğrenciler ile sohbet etti ve projelerin detayları hakkında bilgiler aldı. Bulut, özellikle “Veli Öğrenci Öğretmen Gözüyle 4+4+4 Eğitim Sitemi” hakkında yapılan proje araştırmasının detaylarını dinledi. Öğrencilere başarılar dileyip tavsiyelerde bulunan Bulut, öğrencilere kitap hediye etti.
Okul Müdürü Azizi Nacar ise, “Okulumuzdan 9 Proje hazırlandı ve yarışmaya sunuldu. Ancak 2 projemiz Bölge finalinde dereceye girdi ve Ankara’da Türkiye Finalinde yarışacak” dedi.
Öğrencilerin Ankara’da finalde yarışacağı sosyoloji dalında iki projesi şöyle: “Trafik Kazalarını Önlemede Küçük İşlem Büyük Sonuç” (Süleyman Çoban, Ali Buğra Kısacık) ve “Mahkumların Suç Algısı Pişmanlık Durumları ve Cezaların Caydırıcılığı Düşüncesi” ( Saniye Başak Coşkun - Ayşe Göğüş )