Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

KURTULMUŞ’TAN ‘YENİ ANAYASA’ DEĞERLENDİRMESİ

Haber 08.04.2013 13:57 Pazartesi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Yeni Anayasa çalışmalarına ilişkin, “Gönlümüz arzu eder ki uzlaşma ile bu anayasa ortaya çıksın. Ama uzlaşma arayacağız diye milleti oyalamaya kimsenin hakkı yoktur” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Hicran Kazancı’yı kabul etti. AK Parti Genel Merkez’de yapılan görüşmenin ardından Kurtulmuş gazetecilerin Yeni Anyasa çalışmasına ilişkin sorularını cevaplandırdı. Anayasanın Türkiye’nin temel sorunu olduğunu belirten Kurtulmuş, “Türkiye, 12 Eylül siyasi rejiminin bu ülkenin üzerine deli gömleği gibi giydirmeye çalıştığı bu anayasa ile artık idare edilemez haldedir. Zaten milletimiz bunu gördüğü için 2010 Referandumu’nda yeni anayasa paketini destekledi. Anayasa değişikliği değil yeni anayasanın yapılmasıdır. Zaten artık yamalı bohçaya dönmüş bir anayasadır” diye konuştu.
“Halının altına süpürülmüş bütün kirli paslı işleri temizlemek istiyorsak yeni anayasanın yapılması şarttır” diyen Kurtulmuş, “Yeni Anayasa sadece AK Parti’nin görevi değil bütün partilerin vazifesidir. Gönlümüz arzu eder ki uzlaşma ile bu anayasa ortaya çıksın. Ama uzlaşma arayacağız diye milleti oyalamaya kimsenin hakkı yoktur. 1983’ten bu yana millet bu anayasayı bekliyor. Milletle dalga geçer gibi habire anaysa çalışmaları ile vakit kaybedilemez” ifadesini kullandı.