Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

AVRUPA ŞAMPİYONLARI DURDURULAMIYOR

Haber 08.04.2013 14:04 Pazartesi
Portekiz'de gerçekleşen Eurohockey 2013 turnuvasında Avrupa Şampiyonu olan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Highway Outlet Bayan Hokey Takımı, bu yıl ilk kez düzenlenen üniversiteler arası şampiyonayı da birinci olarak tamamladı.
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından bu yıl ilk kez Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde düzenlenen “2012-2013 Eğitim-Öğretim Sezonu Üniversiteler Arası Kadınlar-Erkekler Salon Hokeyi Türkiye Şampiyonası” sona erdi. Şampiyonada AİBÜ, kadınlar kategorisinde birinci olurken, erkekler kategorisinde ise ikinci olarak büyük bir başarıya imza attı. AİBÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda (BESYO) oynanan karşılaşmaların finalinde Gazi Üniversitesi ile AİBÜ Takımı, hem erkekler hem de kadınlar kategorisinde final oynadı. Kadınlar kategorisinde rakibini 2-1 yenen AİBÜ Takımı şampiyon olurken, erkekler kategorisinde ise Gazi Üniversitesi, AİBÜ’yü 4-2 yenerek birinci oldu.
Üniversiteler Arası Salon Hokeyi Türkiye Şampiyonası kadınlar kategorisinde AİBÜ birinci, Gazi Üniversitesi ikinci ve Hacettepe Üniversitesi üçüncü olurken, erkekler kategorisinde ise Gazi Üniversitesi birinci, AİBÜ ikinci, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi ise üçüncü oldu.