Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

EMNİYET, KAHVALTIDA BASINLA BULUŞTU

Haber 08.04.2013 14:02 Pazartesi
Polis Teşkilatının 168. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla Bayburt İl Emniyet Müdürü Celal Aydoğan, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Tahsin Demir ve emniyet şube müdürleri basınla bir araya geldi.
Polisevi’nde düzenlenen kahvaltıda Polis teşkilatının 168. Kuruluş yıldönümü kapsamındaki etkinliklere yer verilerek Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan çalışmalar sunum eşliğinde anlatıldı.
Etkinlikler kapsamında bu akşam Ulu Camii’nde namazı müteakip mevlit okutulacak. Yarın 14.00’te ise Beşpınar beldesindeki Şehit polis Gürcan Yavuz’u anma töreni yapılacak.
10 Nisan’da ise Atatürk Meydanı’ndaki anıta 10.30’da çelenk bırakılacak. 16 Nisan 2012 tarihinde alınan ve 5 Mayıs 2012 tarihli Resmi Gazete’nin 28283 sayılı nüshasında yer alan karar sayısı 2012/3073 olan Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği gereği yurt genelinde değişikliğin yapılmış olması nedeniyle bu yıl açık havada yürüyüş vb. kutlamalar olmayacak.
10 Nisan günü Emniyet Müdürlüğü’nün girişinde sergi açılışı olacak. Saat 12.00’de ise Bayburt İl Emniyet Müdürü Celal Aydoğan, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Tahsin Demir tebrikleri kabul edecek.
Bu arada Polis evindeki toplantıda gazeteciler ile fikir alışverişinde bulunan emniyet güçleri kentteki durumu basın mensuplarından dinleyerek notlar aldılar.
Bayburt İl Emniyet Müdürü Celal Aydoğan, toplumun huzuru için 155’e ihbarın önemli olduğuna değindi. Vatandaş desteğinin emniyet biriminin hizmetlerindeki önemine de değinen Aydoğan Bayburt’ta vatandaşa ulaşmanın en önemli yollarından birinin mahalle odaları olduğunu bu kapsamda oda ziyaretlerinin de sürdürüleceğini kaydetti. Bayburt’taki huzur ortamının devamı için kentte bulunan mahalle oda kültüründen her zaman emniyet olarak faydalanacaklarını ifade etti.
Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Tahsin Demir ise baharın da gelmesiyle Bayburt’ta ağaç dikimi konusundaki bilincin daha da artırılmasını belirterek, polis okulu olarak Bayburt’un gelişimi her türlü proje ve öneriye açık olduklarını vurguladı.