Manisa Haberleri

ŞOYDER’DEN HALK OZANI AŞIK KARAMEHMET’İ ZİYARET ETTİ

Haber 08.04.2013 14:11 Pazartesi
Ceyhan Şairler Ozanlar ve Yazarlar Derneği (ŞOYDER) yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz günlerde düşerek ayağını kıran Aşık Kara Mehmet’i evinde ziyaret etti.
ŞOYDER Başkanı Ali Atar ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, geçtiğimiz günlerde yürürken düşerek ayağını kıran Çukurova’nın yaşayan en büyük halk ozanlarından Aşık Kara Mehmet’i yaşadığı Gümürdülü köyündeki evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aşık Kara Mehmet, “ŞOYDER yönetim kurulundan ve üye tüm arkadaşlarımdan Allah razı olsun. Böyle bir günde hatırlanmak çok güzel bir duygu. Bu nazik davranışlarından dolayı hepsine çok teşekkür ederim” diye konuştu. ŞOYDER Başkanı Ali Atar ise konuşmasında şunları söyledi:
“Aşık Kara Mehmet Çukurova’nın yetiştirdiği en büyük halk ozanlarından biridir. Kendisinin rahatsızlığını öğrenince evinde ziyaret edip geçmiş olsun demek istedik. Böyle önemli şahsiyetlerin hayta iken değerlerinin bilinmesi gerektiğine inanıyorum. İnşallah bir an önce iyileşip aramıza tekrar katılır. Allah şifalar versin”
Ziyarete ŞOYDER Başkan Yardımcısı Lütfi Küpeli, Denetleme Kurulu Başkanı, Müslüm Çiftçi, Muhasip Ayşe Esin İnal ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Koçoğlu da katıldı.