Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

BAŞKAN OKAY, BMC İDDİALARINA AÇIKLIK GETİRDİ

Haber 08.04.2013 14:11 Pazartesi

Salihli Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, özellikle seçim dönemlerinde gündeme getirilen, BMC’nin Salihli’ye yatırım yapmak istediği, ancak bunun belediye tarafından engellendiği iddialarını yalanladı.

\r\n


\r\nBMC'nin Salihli ilçesine yatırım yapmak istediği ancak Salihli Belediyesi'nin engel olması nedeniyle yatırımın Turgutlu ilçesine kaydığı iddiasına, Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay'ın gecikmeli tepkisi sert oldu. Başkan Okay, iddiaların yer aldığı bir makale üzerine hukuki girişimlerde bulunduğunu, bu iddialar nedeniyle Turgutlu Belediye Başkanı ile görüştüğünü ve yatırımın Salihli'den Turgutlu'ya kaydırılmasının söz konusu olmadığını belirtti.

\r\n


\r\nBaşkan Okay, yaptığı açıklamada, "BMC Salihli'ye gelmiş de Belediye Başkanı istememiş. Bu nedenle BMC fabrikasını Turgutlu'ya kurmuş. Bu bir makalede de konu edildi. Bu konuda avukatlar aracılığıyla gerekli hukuki girişimde bulundum. Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan’la konuştum. “Aslı, faslı yok. Böyle bir yatırım Turgutlu'da da yok” dedi. Zaten Türkiye'deki ekonomik gelişmelerle yakından ilgiliyseniz BMC'nin de son dönemde çok zor durumda olduğunu, bazı tesislerini de kapatmak durumunda kaldığını herhalde takip ediyorsunuzdur. Özellikle seçim zamanlarında bu tür gerçeği olmayan şeyler söyleniyor. Bu doğru bir siyaset anlayışı değildir. Kesinlikle böyle bir başvuru yoktur. Bu iddia yanlıştır, yalandır" dedi.