Manisa Haberleri

’MACBETH’ SON KEZ SAHNEDE

Haber 08.04.2013 14:09 Pazartesi
William Shakespeare'in ölümsüz eserinden Verdi'nin notalarıyla opera sahnesine aktarılan ''Macbeth'', tekrar Antalya seyircisiyle buluşacak.
İktidar hırsının neden olduğu ihaneti işleyen eser 9 ve 13 Nisan tarihlerinde son kez Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşturulacak.
Shakespeare'in 1606 yılında kaleme aldığı ve Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin bu sezondaki en iddialı yapıtları arasında yer alan eserin rejisi, 2006 yılında da aynı yapıtı İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 2010 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde sahneye koyan Yekta Kara'nın imzasını taşıyor.
Orkestrayı Gaetano Solıman’ın yöneteceği eserde, ''Macbeth'' rolünde Serhat Konukman, ''Lady Macbeth'' rolünde Seda Ortaç, ''Banco'' rolünde ise Erdem Baydar ve Engin Suna dönüşümlü olarak sahne alıyor.
Dama'yı Bilge Yılmaz ve Serap Çiftçi, Macduff'u Göksay Yaran ve Koray Damcıoğlu, Malcolm'u Ali Özhan Gümüş ve Oben Bostancı’nın dönüşümlü olarak canlandıracağı eserde, Alaaddin Ataseven, Emre Aytekin, Onur Alpaslan, Taner Ölçen, Sinem S. Baddal ve Heyecan G. Ceylan Yakan da başlıca rollerde yer alıyor.