Manisa Haberleri

UŞAK ÜNİVERSİTESİ İLE ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA AĞAÇLANDIRMA PROTOKOLÜ İMZALANDI

Haber 08.04.2013 14:48 Pazartesi
Uşak Üniversitesi ve Orman Genel Müdürlüğü arasında Uşak Üniversitesi’ne tahsisli Akarca köyü mevkiindeki bin 500 dekarlık alanın ağaçlandırması için protokol imzalandı.
Protokol törenine Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Orman Genel Müdürlüğü Denizli Orman Bölge Müdürü Ahmet Ersoy, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Tosun, Uşak Orman İşletme Müdürü Mehmet Çelik ve Sivaslı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Şener Tarla katıldı.Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, yaptığı açıklamada Uşak Üniversitesi’nin fiziki yapılanmasının hızla devam ettiğini belirterek peyzaj çalışmalarına ayrı bir önem verildiğini söyledi.
Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi için tahsis edilen Akarca mevkiindeki bin 500 dekarlık alanın da ağaçlandırılacağını ifade eden Rektör Çelik, Uşak Üniversitesi’nin ağaçlandırılmasına yönelik protokolün hayırlı olmasını dileyerek Orman Genel Müdürlüğü’ne verdiği destekten dolayı teşekkür etti.
Orman Genel Müdürlüğü adına protokolü imzalayan Denizli Orman Genel Müdürü Ahmet Ersoy ise Orman Genel Müdürlüğü olarak ormancılığı daha ileri noktalara getirmek istediklerini aktararak “Bu amaçla ağaçlandırmaya önem veriyoruz. Uşak Üniversitesi’nde tahsisli alanın ağaçlandırılmasına yönelik imzaladığımız protokolün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.