Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

BODRUM’UN DART ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

Haber 08.04.2013 14:54 Pazartesi
Muğla Dart İl Birinciliği Turnuvası Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu İl Temsilciliğinin organizasyonuyla Bodrum Oasis Baracuda Cafe’de yapıldı.
Müsabakalarda İl Temsilcisi Semih Nalbantoğlu, Ümit Zafer Dokucu, H. Ülkü Kiraz ve Şaban Erdoğan görev aldılar. Yarışma öncesinde gerçekleştirilen Teknik Toplantı’da İl Temsilcisi Semih Nalbantoğu konuşmasında; Türkiye Şampiyonası öncesinde Muğla Dart İl Birinciliği turnuvasının antrenman niteliğinde olduğunu, bir hafta sonra yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına ilimizden çok daha fazla sporcunun katılmasını temenni ettiğini, ilimizde dart sporunu sevdirmek, yaygınlaştırmak çalışmalarını sürdürdüğünü, özellikle Bodrum’da daha geniş katılımın olmasını beklediğini, önümüzdeki dönemlerde uluslararası organizasyonları gerçekleştirilebilmesi için lisanslı sporcu sayısının artması gerektiğini vurgulayarak yarışmaya katılan tüm sporculara başarılar diledi.
Erkekler İl Birinciliği turnuvasında toplamda 20 sporcu mücadele etti. Çift elemeli sistemde 36 maç sonucunda Derya Akbaş Muğla Dart Şampiyonu oldu. Mustafa Sönmez ikinci, Selçuk Yazıcı ise üçüncü sırada yer alarak kupa almaya hak kazan sporcular oldular. Bayanların mücadelesinde 12 maç sonucunda Sinem Esenkal Gündoğ birinci, Kathryn Ellen Akbaş ikinci, Nesrin Spıra üçüncü oldu. Düzenlenen ödül töreninde sporcular Kupa ve madalyalarını İl Temsilcisi Semih Nalbantoğlu’dan aldı.