Manisa Haberleri

TRABZON’DA YENİ ADLİYE SARIYI HİZMETE AÇILIYOR

Haber 08.04.2013 14:53 Pazartesi
Trabzon’un Yomra ilçesi Kaşüstü Beldesi’nde inşası süren yeni Adliye Sarayı bitirilme aşamasına geldi.
Önümüzdeki aylarda hizmete açılacak olan yeni Adliye Sarayı’nda incelemelerde bulunan Vali Kızılcık, adliyeye ulaşımı sağlayacak olan yolun da en kısa zamanda bitirilerek binanın hizmete açılacağını söyledi. Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, yeni Adliye Sarayı’nde ulaşımı ve giriş çıkışları sağlayacak olan yol ile bina çevre düzenlemesi çalışmalarıyla ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Kul, Kaşüstü Belediye Başkanı Mustafa Çam ve beraberindekilerle incelemelerde bulundu.
Adliye Sarayı’nın çevresini gezen Vali Kızılcık, “Bölgemize hizmet edecek olan yeni Adliye binamızda Bölge İdare Mahkemesi başta olmak üzere adliyemizin tüm mahkemeleri yer alacak. Tabi bu bakımdan son derece yoğun insan akışının yaşanacağı bir gerçek. Bu yüzden bu yoğunluğu kaldıracak ulaşımı da sağlamamız gerekiyor. Ulaşımı kolaylaştırıp, bu modern binaya yakışır, vatandaşlarımıza yaraşır bir yol ve çevre düzenlemesi yapmamız gerekiyor. Yeni bina hizmete girmeden önce bu çalışmaları tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da “İl Özel İdaremiz başta olmak üzere Kaşüstü belediyemizin ve Trabzon Büyükşehir belediyemizin birlikteliği ile yol problemini halletmek için buradayız” derken, Başsavcı Adem Kul ise Adliye Binası’nın yapımına katkı verenlere teşekkür ederek, “Sayın valimize, belediye başkanımıza buranın lojistik sorunlarının hızlı bir şekilde çözülmesi için gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.