Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

KORO FESTİVALİ SONA ERDİ

Haber 08.04.2013 14:56 Pazartesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5’inci Antalya Uluslararası Koro Festivali ödül töreniyle sona erdi.
Büyükşehir Belediyesi’nin Smarts Organizasyon ile birlikte gerçekleştirdiği 5’inci Antalya Uluslararası Koro Festivali’ne 6 ülkeden 10 koro katıldı. Dört gün süren festival boyunca Almanya, Sırbistan, Türkiye, Belarus, Bulgaristan ve Makedonya’dan gelen yetişkin, genç ve çocuk koroları sahne aldı.
Antalya Kültür Merkezi (AKM) AKM Aspendos Salonu’ndaki kapanış töreninde ödül heyecanı vardı. 3 kategoride düzenlenen koro yarışmasının sonuçları açıklandı. Törende, Belarus Dabrevesk Kültür ve Sanat Üniversitesi Koro şefi Albina Pekutska’ya Mesleki Tecrübe ve Çok Sesli Müziğe Hizmet Özel Ödülü, İstanbul Kültür Üniversitesi Korosu’na da Kültürler Arası Diyalog Özel Ödülü verildi. Bay-bayan korolar kategorisinde birinciliğe değer koro bulunamazken, ikinciliği Belarus'tan Vivat Korosu, üçüncülüğü ise Makedonya’dan Stiv Naumov Karma Korosu elde etti. Gençlik kategorisinde Almanya’dan Limburger Domsingknaben Gençlik ve Karma Korosu ile Belarus’tan Dabrevesk Kültür ve Sanat Üniversitesi Korosu birinciliği paylaştı. Bu kategoride ikinci ve üçüncülüğe layık koro görülmedi. Karma korolar kategorisinde ise birinciliği Bulgaristan’dan Angel Manolov Korosu ile Sırbistan’dan Obilic Akademi Korosu paylaştı.