Manisa Haberleri

MUHTARLAR TOPLANTISI İLE 2013 YILI YATIRIM VE HİZMET PROGRAMI TARTIŞILDI

Haber 08.04.2013 15:04 Pazartesi
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İlçe sınırları içerisinde 80 mahalle bulunduğunu ve her mahalle muhtarı ile her zaman iç içe ve birlikte istişare içerisinde çalıştıklarını bildirdi.
Mahalle muhtarlarına büyük önem ve değer verdiklerini, çünkü yerel alanda beklentilerin, eksikliklerin ve istenilenlerin neler olduğunu en iyi bilen ve takip eden kişilerin muhtarlar olduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, belediye ile muhtarların işbirliği ve dayanışma içinde çalışmanın mahalleliye hizmet ve yatırım olarak yansıdığını belirtti.
Belediye olarak geri dönüşüm de örnek ve referans gösterildiklerini bunda mahalle muhtarların büyük katkısı olduğunu kaydeden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:
“Belediye olarak her yıl belirli aralıklarla Muhtarlar Toplantısı yapıyoruz. Muhtarlarımız ile her zaman beraber ve birlikteyiz. 80 mahalle muhtarını bir araya getirerek hem iş görüşmesi yaptık hem de birçok konuyu gündeme getirerek fikirlerini aldık. Bugün muhtarlara acil yapılması gereken 3 hizmet ve yatırım belirtiniz sorunsunu yazılı istedik. Ortak nokta, belediyemizden istekleri sosyal ve spor tesisleri ile sanat ve meslek edindirme kurs yerleri ile açık alan spor merkezleri oldu.
Başkan Memduh Büyükkılıç, muhtarlar toplantısında en uzun süre ile muhtarlık görevini sürdüren Battalgazi Mahalle Muhtarı Mehmet Genç’e görevindeki başarısından dolayı plaket verdi. Muhtar Mehmet Genç “başkanımıza ve ekibine minnettarız. Her zaman uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Bir dediğimiz,iki edilmeden yerine getiriliyor.Bu plaket’i bütün Battalgazi mahalle sakinleri adına alıyor,hepinize çok teşekkür ediyorum dedi.
Büyükşehir Belediyesi, KASKİ, TEK, Kayserigaz, Otobüs işletmesi ile Melikgazi Belediye Daire Müdürlerin katıldığını toplantı da Başkan Memduh Büyükkılıç, toplantı sonrasında muhtarlara belediye yemekhanesinde öğle yemeği ikramında bulunarak, lale çiçeği hediye etti.