Manisa Haberleri

İŞİTME ENGELLİLER İÇİN ’İŞARET DİLİ KURSU SERTİFİKA TÖRENİ’

Haber 08.04.2013 15:03 Pazartesi
Gaziantep Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu ile Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Gaziantep Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “İşitme Engelliler için İşaret Dili Kursu” Sertifika Töreni, 80. Yıl Öğrenci Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Törene, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Murat Ağarı, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü, TÜRKAV Gaziantep Şubesi Başkanı Özgür Akıl, kursiyerler ile Atatürkçü Düşünce Topluluğu’na üye öğrenciler katıldı. Rektör Danışmanı Doç. Dr. Murat Ağarı, “TÜRKAV Gaziantep Şubesi Başkanı Özgür Akıl’ı ve Atatürkçü Düşünce Topluluğu Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr Yunus Emre Tansü’yü güzel bir işbirliği ile bu muazzam faaliyeti gerçekleştirdikleri için kutluyorum. Başarı ve işbirliklerinin devamını diliyorum” dedi.
TÜRKAV Gaziantep Şubesi Başkanı Özgür Akıl ise, “5 yıldır Gaziantep Üniversitesi ile işbirliği yapıyoruz. Hızlı Okuma, Hafıza Teknikleri, Temel İngilizce Kursları açtık ve açmaya devam ediyoruz. En son olarak açtığımız İşitme Engelliler için İşaret Dili Kursu ile Gaziantep Üniversitesi ile işbirliğimizi yeni bir boyuta taşıdık. Bütün katkılarımız üniversitemiz öğrencileri ile akademik ve idari personeli için ücretsizdir. İşbirliğimiz ve gönül birlikteliğimiz devam edecektir” diye konuştu.
Gaziantep Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü da, “Üniversitemiz öğrencileri hızlı okusun, hafıza teknikleri ve İngilizce öğrensin istiyorduk. Ama üniversite öğrencileri çok zor şartlarda okuyor. Bu imkanlardan ücretsiz yararlansın diyordum. Bu fikrimi yüksek sesle dile getirirken dostumuz TÜRKAV Gaziantep Şube Başkanı Özgür Akıl, "Biz vakıf olarak bu imkanları üniversite öğrencilerine ücretsiz temin edebiliriz" dedi. Üstelik bunu bir temenni olmaktan öteye geçirerek gerçek olmasını sağladı. 5 yıldır birlikte açtığımız kurslardan yüzlerce öğrenci yararlandı. Hızlı okudular, İngilizcelerini geliştirdiler, hafıza tekniklerini kavradılar. En son olarak beraber İşitme Engelliler için İşaret Dili Kursunu gerçekleştirdik. Hem işbirliğimiz hem de işaret dili kursu Türkiye üniversiteleri için bir ilktir. TÜRKAV Gaziantep Şube Başkanı Özgür Akıl’a, Kültür Müdürümüz Öğr. Gör. Mustafa Arslan ve emektar personeline, her zaman çalışmalarımıza destek olan Rektör Danışmanı Doç. Dr. Murat Ağarı’ya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Göğüş’e ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Yavuz Coşkun’a teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
İşaret Dili Kursu sertifikası alanların küçük bir gösterisinin sonrasında Rektör Danışmanı Doç. Dr. Murat Ağarı tarafından kursiyerlere sertifikaları verildi.