Manisa Haberleri

GKV’LİLERDEN ONKOLOJİ HASTANESİNE ANLAMLI ZİYARET

Haber 08.04.2013 15:00 Pazartesi
Akademik başarıları yanında sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetleriyle de isminden sıkça söz ettiren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencilerinin bu kez adresi Onkoloji Hastanesi oldu.
Onkoloji Hastanesi'ni ziyaret eden öğrenciler yatmakta olan hastalarla ve yakınlarıyla ilgilenirken Onkoloji İlköğretim Okulunda eğitim görmekte olan öğrencilerle de sohbet ettiler. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri öğrencileri düzenledikleri bir kermesin ardından elde ettikleri gelirle Onkoloji Hastanesi'nde yatmakta olan küçük çocuklara çeşitli hediyeler alarak ziyaret etti. GKV Özel Liseleri A10A sınıfı öğrencileri, bir sosyal sorumluluk projesi hazırlayarak projeyi başarıyla uyguladılar. Öğrenciler her yıl ziyaret ettikleri Onkoloji Hastanesinde yatmakta olan çocuk hastalar için çeşitli hediyeler almak istiyordu. Bunun için sınıf rehber öğretmenleri Gözde Aytekin gözetiminde kendilerinin ve annelerinin yaptığı gıda ürünlerini okulda açtıkları stantlarda satışa çıkardılar. Öğrencilerin nöbetleşe satış yaptığı stantlardaki ürünlere öğrenci ve öğretmenlerin ilgisi yoğun oldu. Satışa çıkan ürünler arasında pasta, börek, kek, waffle, meyve salataları gibi el yapımı ürünler çok beğenildi kısa bir sürede tükendi. Satışlar sonucunda gelir ile Onkoloji Hastanesi'nde yatan, tedavi gören ve Onkoloji Hastanesi İlköğretim Okulu'nda okuyan çocuk hastalar için çeşitli ihtiyaç malzemeleri ve oyuncaklar satın alındı. Bu malzemeler, sınıf rehber öğretmeni Gözde Aytekin ve A10A sınıfı öğrencileri tarafından hastaneye götürülerek çocuklara dağıtıldı. Hasta yatan bu çocuklar gördükleri bu ilgi ve sevgiden çok etkilendiler ve sevindiler.
GKV’li öğrenciler yaptıkları etkinliğin kendileri için çok önemli olduğunu ve Onkoloji Hastanesinde yatan hastaların bir an önce iyileşmesi için dua ettiklerini belirterek “Bizler toplumun bütün kesimleriyle farklı projelerimizle bir araya geliyoruz. Bu kez durağımız, her yıl ziyaret ettiğimiz Onkoloji Hastanesi oldu. Bizim için bu hastane kadar orada yatmakta olan hastalarda çok önemli. Çünkü bu hastalarımızın moral ve motivasyona ihtiyacı var. Bizlerde bu amaçla böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Projemizde kendi kaynağımızı kendi imkanlarımızla oluştururken hedefimiz olan moral ve motivasyonu da başarıyla yerine getirdiğimize inanıyoruz. Herkesin zaman zaman bu hastaları ziyaret etmesi ve onlara moral vermesi gerekiyor” dediler.