Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

KDZ. EREĞLİ MÜFTÜLÜĞÜNDEN NAAT OKUMA YARIŞMASI

Haber 08.04.2013 15:05 Pazartesi
Zonguldak’ın Kdz. Ereğli ilçesi Müftülüğü tarafından Kız Kur’an Kursları arasında Naat Okuma yarışması düzenlendi.
Kdz. Ereğli’de 14-20 Nisan tarihleri arasında “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri kapsamında Kdz Ereğli Müftülüğüne bağlı Kız Kur’an Kursları arasında “Naat Okuma Yarışması düzenlendi.
Öğrencilerin seslendirdiği birbirinden güzel peygamberimiz Hz muhammed’i öven şiirler okunduğu yarışmada salonda bulunan vatandaşlara duygulu anlar yaşadı,
Atatürk Kültür Merkezi sinema salonunda düzenlenen yarışmaya 7 Kur’an Kursu öğrencisi katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Kdz Ereğli İlçe müftüsü Mustafa Erkan, “ Bir Kutlu Doğum haftasını bir kez daha Kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz, Naat Okuma Yarışması”nın amacı insanlığın ihtiyaç duyduğu sevgi ve kardeşlik ikliminin Kutlu Doğum vesilesiyle, Hz. Muhammed (S.A.V)’in şahsında gündeme getirmek, insanlık tarihinde en çok sevilen kişi olarak peygamberimizi şiirlerin diliyle anlatmak ve anlamaya çalışmak ,Kur’an Kurslarına devam eden öğrencimizin sosyal yönlerini güçlendirmek, aralarındaki birlik, beraberlik ve dayanışmayı sağlamaktı” dedi
Atatürk Kültür Merkezi Sinema salonunda yapılan yarışmaya, AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır,Kdz Ereğli ilçe Müftüsü Mustafa Erkan ,Kdz Ereğli Müftülük Murakıbı Ramazan Duman ve çok sayıda vatandaş katıldı.
7 Kur’an Kursu öğrencilerinin katıldığı naat okuma yarışmasında birinciliği Danişmentli Köyü Kur’an Kursu öğrencilerinden 98 Puanla Fatma Gülşen alırken, ikinciliği 97 Puan’la Davutlar Köyü Kur’an Kursu öğrencisi Meral Eraslan ve 3.üncülükleri ise 95 Puanla Ormanlı Beldesi Kur’an Kursu Öğrencisi Şerife Özçelik ve Gülüç Belde Kur’an Kursu öğrencisi Gamze Özdemir aldı.
Yarışmada dereceye girenlere Kdz Ereğli müftülüğü tarafından çeşitli hediyeler verildi.