Manisa Haberleri

SÜMBÜLLÜ BAHÇE’DE KARDEŞLİK YEMEĞİ

Haber 08.04.2013 15:13 Pazartesi
"Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri’ne katılan yabancı misafirler, Sümbüllü Bahçe Konağı’nda Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın verdiği yemekte bir araya geldi.
Fetih şenliklerine katılmak üzere Osmangazi Belediyesi’nin davetlisi olarak Bursa’ya gelen kardeş belediyelerin başkan ve temsilcileriyle Sümbüllü Bahçe Konağı’nda buluşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa’nın fethinin 687’inci yıldönümünü büyük bir coşku ile kutladıklarını söyledi. Osmangazi Belediyesi’nin konuğu olarak Bursa’da bulunan Bosna Hersek, Kosova, Yunanistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bulgaristan ve Arap ülkelerinden gelen belediye başkan ve yöneticileri ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar ve yabancı basın mensuplarının katıldığı yemekte konuşan Dündar, “Fetih, Bursa halkının bir araya geldiği, coşku içerisinde yürüdükleri bir şenlik. Halkımızın yanı sıra, siz değerli dostlarımızın aynı masa etrafında buluşması adına bir bahane. Davetimizi kırmayıp katıldığınız, coşkumuza ortak olduğunuz için çok teşekkür ediyorum" dedi.
Saray Bosna’nın Stari Grad Belediye Başkanı İbrahim Hadzıbajrıc, ilk kardeş şehir protokolü imzaladıkları şehrin Osmangazi Belediyesi olduğunu söyledi. Hadzıbajrıc, “Bizlere verdiği destek dolayısıyla sayın başkana çok teşekkür ediyorum. Bu dostluk ve kardeşliğin ebedi olması diliyorum. Bizleri bir masa etrafında buluşturduğu için de kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi. Obiliç Belediye Başkanı Mehmet Krasniqi, Yunanistan Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif, Bulgaristan’ın Kırcaali Belediye Başkan Yardımcısı Elisaveta Kehaiova da, Bursa’nın fethi ve Osman Gazi’yi anma şenliklerinin kardeş şehirleri bir araya getiren çok özel bir faaliyet olduğunu söyledi.
Yemeğin ardından Başkan Mustafa Dündar, kardeş şehir belediye başkan ve yardımcılarına çeşitli hediyeler verirken, konukları da Başkan Dündar’a kendi şehirlerinin kültürünü yansıtan hediyeler takdim etti.