Manisa Haberleri

ERGENEKON DAVASI 11 NİSAN’A ERTELENDİ

Haber 08.04.2013 15:18 Pazartesi
Silivri’de görülen Ergenekon davası, salonda ve salon dışında yaşanan olaylar dikkate alınarak ertelendi.
İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi’nde sabah saatlerinde başlayan Ergenekon duruşması, salonda bulunan CHP milletvekillerinin oturma yeri konusundaki itirazları nedeniyle başlayamamıştı. Salonda gerginliğin artması üzerine mahkeme duruşmaya 11.20 sularında ara vermişti.
Saat 14.00 sularında duruşma salonuna gelen mahkeme heyeti duruşmayı ertelediğini belirtti. Başkan Hasan Hüseyin Özese, “Mahkememizde yapılan önceki tarihli duruşmalar sırasında meydana gelen ve yargılamanın yapılmasını ağır şekilde sekteye uğratan, duruşma düzenini bozucu bir kısım olaylar dikkate alınarak, bugünkü duruşmayla ilgili olarak belirlenen oturma düzenine uyulmaması ve tüm ikazlara rağmen uyulmamakta ısrar edilmesi, bu durumun yukarıda anlatılan sorunlara neden olabilme durumu ve duruşma salonu içi ve dışındaki olaylar göz önünde bulundurulduğunda sağlıklı ve güvenli bir şekilde yargılamanın yerine getirilemeyeceği anlaşılmakla oturumun 11 Nisan 09.30’a ertelenmesine karar verilmiştir” dedi.
Mahkemenin kararını okuduğu sırada salonda bulunan milletvekilleri ve izleyiciler ıslıklar ve alkışlarla mahkemeye tepki gösterdi. Bazı izleyiciler ve avukatların Türk bayrağı açtığı gözlenirken, salonda “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” şeklinde sloganlarda atıldı.