Manisa Haberleri

FİLENİN ŞAHİNLERİ TÜRKİYE BEŞİNCİSİ OLDU

Haber 08.04.2013 15:24 Pazartesi
Erkekler 2. Voleybol Ligi’nde mücadele eden ve Türkiye Yarı finallerine kalan Şahinbey Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Voleybol Takımı, Nevşehir’de oynanan maçlar sonunda 5 puan alarak Türkiye 5’incisi oldu.
Yarı final müsabakalarına iyi başlayan ve ilk maçta Kahramanmaraş Belediye Spor’u 3 - 1 yenerek 3 puanın sahibi olan Şahinbey Belediye Voleybol takımı, ikinci maçında İstanbul Bahçelievler Belediye Spor maçında ilk setin 10. sayılarına gelindiğinde smaçör Erdem Sonat’ın sakatlanmasıyla salanda soğuk duş etkisi yaptı. Aksiliklerin bir birini izlediği maçta, ambulansın olmaması, 20 dakika sonra gelmesi maçın durması ve Şahinbey Belediye Gençlik Sporlu voleybolcuların akıllarının hep arkadaşlarında olması motivasyonu sıfır etti. Erdem aşil tendonu koptuğu haberi şahinleri oyundan düşürdü ve maçı 2-3 kaybetti.
Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulüp Başkanı Mehmet Demirbaş, yaptığı açıklamada, “Öncelikle idari, teknik ve tüm voleybolcularımı göstermiş oldukları başarılardan dolayı kutluyorum. Sporcumuz Erdem’in sakatlanması bizleri çok üzdü. Erdem için kulüp olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız. Nevşehir’de yapılan tetiklerden sonra ameliyat için aynı gün uçak ile İstanbul’a gönderildi. Kendi doktoru tarafından tedavi edilecek. Bizler sonuna kadar sporcumuzun yanında olacağız. Bir sezon daha bitti. Bu zorlu süreçte bizleri yalnız bırakmayan başta Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na ve bizlerden desteğini esirgemeyen Gaziantep voleybol ailesine, hakemlere, basın mensuplarına ve bizleri yalnız bırakmayan taraftarlarımıza çok teşekkür ederim” dedi.